Najsilniejsze kobiety w Polsce dźwigały w Opolu [ZDJĘCIA]

Na inaugurację krajowego sezonu ciężarowego w hali Politechniki Opolskiej odbył się Puchar Polski kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się główna faworytka Joanna Łochowska. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców.
Nasze miasto nieprzypadkowo było gospodarzem zawodów otwarcia krajowego sezonu, wszak Budowlani Opole to od lat najlepszy klub w Polsce. Zawody panów odbywają się u nas regularnie, rywalizacji pań nie było jeszcze okazji oglądać na żywo. Nic dziwnego, że w hali przy ul. Prószkowskiej pojawiło się wielu widzów, a zapełnili oni praktycznie wszystkie miejsca na trybunach przygotowanych specjalnie z tej okazji.

Mimo że była to pierwsza okazja do sprawdzenia formy w tym roku, zawodniczki pokazały niezłą dyspozycję, a wiele poprawiło lub wyrównało swoje rekordy życiowe. Do wygrania były zresztą stosunkowo wysokie - jak na tę dyscyplinę sportu - nagrody pieniężne (pula 15 tys., najlepsza zawodniczka 3,5 tys. zł), sztangistki stoczyły więc zaciętą walkę o czołowe miejsca, a kibice zobaczyli ciekawą rywalizację.

Największe wrażenie na widzach zrobiła z pewnością Sabina Bagińska ze Śląska Wrocław, która podniosła w podrzucie 129 kg. Niespodzianki w turnieju jednak nie było, najlepsza w klasyfikacji Sinclaira i tym samym w Pucharze Polski okazała się główna faworytka Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra). Wyprzedziła ona czterokrotną olimpijkę i pierwszą polską mistrzynię świata Aleksandrę Klejnowską-Krzywańską (Zawisza Bydgoszcz), a na podium stanęła także młodzieżowa mistrzyni Europy Wioleta Jastrzębska (WLKS Siedlce Iganie Nowe).

Nagrody finansowe odebrały również trzy kolejne sztangistki, trzy Katarzyny: Lisiewska (WLKS), Ostapska (MAKS Tytan Oława) i Kraska (Górnik Polkowice). W sumie wystartowało 11 zawodniczek, z krajowej czołówki zabrakło jedynie Marzeny Karpińskiej, triumfatorki ubiegłorocznego I Pucharu Polski w Józefowie, która tym razem oglądała koleżanki z trybun. Turniej transmitowała na żywo TVP Sport. Za tydzień w Polkowicach sezon rozpoczną polscy sztangiści.