Sensacja w Kluczborku. Grad bramek w Ozimku i Graczach [WYNIKI]

Pierwsza kolejka piłkarskiej wiosny na Opolszczyźnie zakończyła się sensacją, bo lider II ligi MKS Kluczbork przegrał u siebie z ostatnią w tabeli Limanovią Limanowa, i to aż 0:4. W derbach regionu Małapanew wysoko uległa Swornicy, a Skalnik jeszcze wyżej przegrał z Piastem II. Zwycięstwa zaliczyły walczące o awans Ruch Zdzieszowice i Odra Opole.
W starciu pierwszej i ostatniej drużyny w tabeli II ligi faworyt mógł być tylko jeden. Tymczasem już w ósmej minucie pierwszego meczu w tym roku w Kluczborku goście Limanowej niespodziewanie wyszli na prowadzenie po trafieniu Łukasza Wolsztyńskiego. Dziesięć minut potem było już 2:0 po strzale Martina Pribula, a tuż po przerwie ten sam piłkarz jeszcze podwyższył wynik. W doliczonym czasie gry MKS Kluczbork ostatecznie upokorzył Donczo Atanasow.

Szczęście w nieszczęściu, że w 21. kolejce zgodnie przegrywały także inne zespoły z czołówki, dzięki czemu MKS pozostał na czele tabeli. Wicelider Energetyk ROW Rybnik u siebie uległ Siarce Tarnobrzeg 0:1, trzecia Stal Stalowa Wola w takim samym stosunku przegrała z Nadwiślanem Góra, a czwarty Rozwój Katowice nie mniej sensacyjnie niż MKS musiał uznać wyższość przedostatniego w tabeli Górnika Wałbrzych (0:1).

Większych niespodzianek nie było z kolei w pierwszej wiosennej kolejce III ligi opolsko-śląskiej. Odra Opole pokonała na własnym stadionie Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:0. Gol padł już w trzeciej minucie meczu, a jego autorem był Janusz Gancarczyk.

Zwycięstwa zaliczyły również inne zespoły z czołówki. Druga w tabeli Polonia Bytom po równie szybkiej bramce jak Odra (w 5. minucie trafił Bartłomiej Setlak) pokonała w Chorzowie rezerwy ekstraklasowego Ruchu 1:0 i wciąż traci do niebiesko-czerwonych dwa punkty. Cztery oczka straty do lidera mają wciąż Stal Bielsko-Biała i Ruch Zdzieszowice. Bielszczanie pokonali u siebie Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0 (bramki Filip Wiśniewski 45. minuta, Seweryn Caputa 90.). Zdzichy po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrały z kolei na wyjeździe z Szombierkami Bytom. Po 37. minutach gry Ruch prowadził już 2:0 (samobójcze trafienie Adama Dzido w 34. i gol Mateusza Szatkowskiego w 37.), ale w 55. minucie był już remis 2:2, pod dwóch trafieniach z rzutów karnych Marcina Rosińskiego. Kwadrans przed końcem wynik spotkania na 3:2 dla gości ustalił sprowadzony zimą z Ozimka Mateusz Marzec.

W pierwszych tegorocznych derbach Opolszczyzny Małapanew Ozimek zaliczyła falstart i przegrała przed własną publicznością ze Swornicą Czarnowąsy aż 1:5. Jeszcze wyższą porażkę zanotował Skalnik Gracze, który aż 0:6 uległ na własnym stadionie Piastowi II Gliwice.

W pozostałych spotkaniach Skra Częstochowa pokonała Polonię Łaziska Górne 1:0, a Grunwald Ruda Śląska bezbramkowo zremisowała z Górnikiem Mysłowice. Mecz LKS-u Czaniec z GKS-em Jastrzębie został odwołany z powodu złego stanu murawy, a Górnik II Zabrze zagra z Rekordem Bielsko-Biała w niedzielę.