Sport.pl

Superliga już nie dla naszej drużyny numer dwa

Z marzeniami o miejscu barażowym dającym prawo walki o awans do elity może już praktycznie pożegnać się Olimp Grodków. Nasi piłkarze ręczni przegrali bowiem zaległy mecz na szczycie I ligi.
Podopieczni Piotra Mieszkowskiego ulegli w swojej hali Siódemce Miedź Legnica 25:29 i do drugiego w stawce KSSPR-u Końskie tracą teraz już pięć punktów, a do końca sezonu zostało tylko sześć kolejek. Co gorsza, koło nosa może przejść im również podium tabeli.

Tak naprawdę jednak w pojedynku z legniczanami gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia, przegrywając od pierwszej od ostatniej minuty spotkania. Nie pomogło nawet siedem bramek Tomasza Biernata oraz po sześć trafień Łukasza Gradowskiego i Michał Piecha, tym bardziej że w ich szeregach zabrakło dwóch podstawowych obrońców: Pawła Biernata i Krzysztofa Bujaka. Ponadto grali: Kolanko 3, Ogorzelec 3, Górny, Maciejewski, Żubrowski, M. Biernat oraz Romatowski i Wasilewicz. W III lidze panów rezerwy Gwardii Opole pokonały w Rudzie Śląskiej drugą drużynę Grunwaldu 36:34, a kolejną porażkę poniósł MGTS Siódemka Ozimek z ULKS-em Grom Jasienica 24:34.

U pań również smutek, albowiem wyjazdową porażkę zanotował TOR Dobrzeń Wielki. Ekipa spod Opola poległa z rezerwami Ruchu Chorzów 30:41 i tym samym ciężko będzie jej bezpośrednio awansować na zaplecze ekstraklasy. W końcówce sezonu prowadzący w stawce MTS Żory ma dwa punkty więcej i jeden mecz rozegrany mniej. W szeregach TOR-u świetnie spisywała się Aleksandra Czyż, która zdobyła dziewięć goli, a sześć dodała Elżbieta Zajączkowska. Nie miały one jednak należytego wsparcia w defensywie. Grały również Olfans 4, Kurpiella 3, Marciniszyn 2, Moskal 2, Staszkiewicz 2, Górka 1, Koc 1, Danowska, Nowak, Polarczyk oraz Wróbel, Wrzodek, Żegleń. Mecz ich koleżanek z Otmętu Krapkowice z SPR-em II Olkusz przełożono na środę.

Więcej o: