Kolejny reprezentant Polski w Budowlanych Opole

25-letni Arkadiusz Michalski, szósty sztangista ubiegłorocznych mistrzostw świata, został zawodnikiem Budowlanych. To kolejny opolanin, który będzie reprezentować nasz kraj w największych imprezach międzynarodowych.
W ubiegłym roku Michalski niespodziewanie, by nie powiedzieć sensacyjnie, pokonał na indywidualnych mistrzostwach Polski Bartłomieja Bonka. A warto dodać, że była to pierwsza porażka brązowego medalisty olimpijskiego na krajowym pomoście od siedmiu lat. Michalski startował także m.in. na mistrzostwach świata, gdzie zajął wysokie szóste miejsce. Nic dziwnego, że trener Ryszard Szewczyk liczy, że będzie to kolejny olimpijczyk z Opola. Po doskonałym sezonie zawodnik postanowił bowiem przenieść się z Górnika Polkowice do Budowlanych.

W tym sezonie Michalski jest kandydatem do startu na mistrzostwach Europy i świata, najpierw jednak musi wygrać rywalizacje krajową, a nie będzie o to łatwo. W jego kategorii wagowej (105 kg) jest bowiem spora konkurencja, a poza nim i wspomnianym Bonkiem, startują w niej także m.in. kolejny zawodnik Budowlanych, obecnie leczący kontuzję Kornel Czekiel i Arsen Kasabijev.

Warto dodać, że do Budowlanych trafił z także młody, zdolny 19-letni Mateusz Szatkowski (Polwica Wierzbno). Z kolei z opolskim klubem pożegnał się 21-letni Mateusz Kasina, którzy postanowił przenieść się do Górnika Polkowice.