Odra Opole wygrała w Chorzowie. Kolejny krok w kierunku awansu

Niebiesko-czerwoni w niedzielne popołudnie pokonali w Chorzowie rezerwy tamtejszego Ruchu 3:1. Z doskonałej strony ponownie pokazali się bracia Gancarczyk: bardzo aktywny był Janusz, a do siatki trafiali Krzysztof i Mateusz.
To drugie zwycięstwo opolskich piłkarzy w rundzie wiosennej, drugie z zespołem rezerw ekstraklasy. Pojedynek w Chorzowie, tak jak ubiegłotygodniowa inauguracja wiosny przy Oleskiej z Podbeskidziem II Bielsko-Biała, rozpoczął się doskonale dla lidera III ligi, bowiem Odra już w pierwszej akcji meczu objęła prowadzenie. Przed tygodniem gola w 3. minucie zdobył Janusz Gancarczyk, teraz jeszcze szybciej, bo już w 1. minucie, do siatki trafił Mateusz Abramowicz, który wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Deji z rzutu wolnego.

Rezerwy Ruchu, mimo wzmocnienia kilkoma piłkarzami pierwszej drużyny, nie potrafiły poradzić sobie z zawodnikami niebiesko-czerwonych, a po 20. minutach gry powinno być już 2:0. Niestety rzutu karnego (podyktowanego za faul na Januszu Gancarczyku) nie wykorzystał najlepszy snajper III ligi Marek Gładkowski (jego strzał obronił Wojciech Skaba).

W końcówce pierwszej połowy obie drużyny miały jeszcze dobre okazje do zmiany wyniku, ale Janusz Gancarczyk nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a gospodarze trafili w poprzeczkę.

To, co nie udało się najstarszemu z braci Gancarczyków, powiodło się w młodszemu - Krzysztofowi, który w 60. minucie wykorzystał podanie Janusza i umieścił piłkę w siatce. Co prawda 12 minut później gospodarze zdobyli kontaktowego gola po rzucie wolnym i zamieszaniu pod bramką Tobiasza Weinzettela. Ale w doliczonym czasie gry błysnął najmłodszy z opolskich z braci Gancarczyków - Mateusz, który po szybkim kontrataku wykorzystał podanie Marcina Niemczyka i ustalił wynik meczu.

W innym niedzielnym pojedynku III ligi opolsko-śląskiej wicelider Polonia Bytom pokonał na wyjeździe w takim samym stosunku Rekord Bielsko-Biała. Co ciekawe, wszystkie trzy gole dla polonistów zdobyli byli gracze Odry: dwukrotnie do siatki trafił Marcin Lachowski (w 8. i 70. minucie), raz Adrian Krysian (90.). Zaś bramkę dla miejscowych strzelił z kolei były gracz Ruchu Zdzieszowice Marek Sobik (38.).

Zobacz jak grały pozostałe drużyny z Opolszczyzny. Zdjęcia i wideo>>>

Tym samym w czołówce III ligi status quo. Liderem pozostała Odra, która ma dwa punkty przewagi nad drugą Polonią i cztery nad Stalą Bielsko-Biała. Wzrosła strata kolejnych dwóch zespołów: czwartego Ruchu Zdzieszowice i piątej Skry Częstochowa (odpowiednio sześć i dwanaście "oczek" mniej od Odry), które zremisowały w bezpośrednim pojedynku pomiędzy sobą 2:2.

Następna kolejka zostanie rozegrana w sobotę. Odra podejmie wówczas Rekord Bielsko-Biała (stadion przy ul. Oleskiej, godz. 15). U siebie zagrają także przedostatni Skalnik Gracze (z Górnikiem Mysłowice) i ostatnia Małapanew Ozimek (z GKS-em Jastrzębie). Wyjazdy czekają z kolei Ruch Zdzieszowice (zagra z Pniówkiem Pawłowice Śl.) oraz Swornicę Czarnowąsy (z Górnikiem II Zabrze).

Ruch II Chorzów - Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Mazek (72.) - Abramowicz (1.), K. Gancarczyk (60.), M. Gancarczyk (90.)

Ruch II: Skaba - Mularczyk Ż, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski, Urbańczyk, Otręba Ż (63. Żmuda), Mazek (87. Węgrzyn), Lipski, Krakowski (63. Sedlik), Kwiatkowski

Odra: Weinzettel - Droszczak, Gawron, Michniewicz, Abramowicz, W. Gancarczyk (64. Peroński), Deja (80. Niemczyk), Ałdaś, J. Gancarczyk (89. Brusiło), K. Gancarczyk, Gładkowski (46. M. Gancarczyk)