Sport.pl

Sztandarowe imprezy opolskiego sportu. Na nie pieniędzy nie zabraknie

- To zbyt ważne imprezy, żeby kiedyś, w przyszłości, stały pod znakiem zapytania, bo nie ma na nie zabezpieczonego finansowania. Dlatego obie będą finansowane bezpośrednio z budżetu - tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, mając na myśli 46. Rajd Festiwalowy i V Maraton Opolski.
Imprezy odbędą się w maju i czerwcu, a z tej okazji dziś organizatorzy, startujący i władze miasta spotkali się z dziennikarzami. - To są imprezy bardzo ważne, mające tradycje, wielu uczestników, zarówno startujących, jak i oglądających. Kolejną nowością jest również to, że Rajd Festiwalowy znów będzie rozgrywany w terminie festiwalu i będzie jedną z imprez około festiwalowych. Będzie ich zresztą więcej - dodawał prezydent miasta, tłumacząc, że zarówno rajd, jak i maraton otrzymały z ratusza dofinansowanie na poziomie 50 tys. zł. - To są nasze perełki eventowe. Potrzebna jest ciągłość ich organizacji - zaznaczał z kolei wiceprezydent Janusz Kowalski.

O szczegółach imprez opowiadali organizatorzy. - Wielkiej rewolucji nie będzie, ale jest kilka zmian, m.in. nieco zmieniona zostanie trasa naszego biegu, pojawi się także nowy dystans 10 km - tłumaczył dyrektor Maratonu Opolskiego Mariusz Godoś. Warto dodać, że to już piąta edycja biegu, a w tym roku maratończycy opanują Opole 17 maja.

- Po blisko 30 latach wracamy do tradycyjnego terminu festiwalowego - cieszy się Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor Rajdu Festiwalowego i dodaje, że wyścig powróci do miasta. - 13 czerwca planujemy prolog na wałach przy kanale Ulgi, a start rajdu odbędzie się 14 czerwca na rynku, gdzie stanie specjalna rampa startowa. Trasa wiedzie pętlą z Opola do Dobrzenia, Szydłowa i z powrotem. Ponieważ w ubiegłym roku zgłosiło się 80 załóg, w tym roku jest możliwość, aby wystąpiło ich sto. W głównej klasie startują kierowcy amatorzy, ale będzie także klasa gość, w której wystąpią gwiazdy - zapowiadała dyrektor i mówiła, że jedną z nich będzie znany piosenkarz Andrzej Dąbrowski, który wiele lat temu startował w festiwalowym regularnie.

Na konferencji prasowej nie mogło zabraknąć także uczestników obu imprez, pojawili się m.in. maratończycy i załoga samochodu rajdowego Gracjan Grela/Marta Momont, którzy przyjechali swoją hondą civic.

Więcej o:
Komentarze (1)
Sztandarowe imprezy opolskiego sportu. Na nie pieniędzy nie zabraknie
Zaloguj się
  • opolaninnn

    Oceniono 1 raz 1

    rajd festiwalowy to od lat żenada, stawianie na taką imprezę, jako sztandarową niestety pokazuje po raz kolejny, jak w sporcie w naszym mieście orientują się władze,

    widać, że władze mają jakiś układ z automobilklubem, najpierw wybrany naczelnik departamentu sportu, teraz wspieranie takiej imprezy

    żenada !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX