Ekstraklasowi szczypiorniści Gwardii gościli u prezydenta [WIDEO, ZDJĘCIA]

W środę w ratuszu włodarze miasta oficjalnie pogratulowali i podziękowali naszym piłkarzom ręcznym za awans do PGNiG Superligi. - Opole może być dumne z takiej drużyny. Za dostarczone emocje dziękuję i z niecierpliwością wypatruję tych, które przyniesie Superliga - podkreślał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
Przypomnijmy, że nasi szczypiorniści przypieczętowali powrót - po roku przerwy - do elity w minioną sobotę, kiedy pokonali MKS Kalisz. To było 22. zwycięstwo gwardzistów z rzędu, a opolanie w rozgrywkach I ligi wciąż są niepokonani.

Na spotkaniu z prezydentem Opola trener Rafał Kuptel podkreślał m.in., że do końca sezonu zostały jeszcze cztery mecze, a zawodnikom zależy na podtrzymaniu dobrej passy i zdobyciu kompletu zwycięstw. Być może dlatego nie wszyscy napili się ufundowanego przez ratusz szampana (choć trener nie zabraniał), a więcej chętnych było na tort.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski nazwał szczypiornistów "bohaterami miasta", a jego zastępca Janusz Kowalski zapewniał, że "drzwi ratusza stoją dla was zawsze otworem". - Konsekwencja w działaniu, osiągnięty model sportowy, organizacyjny i wizerunek klubu mogą być przykładem dla wielu innych zespołów. Miasto ze spokojem patrzy na takiego partnera - mówi Kowalski.

- Dziękujemy za wsparcie, nie tylko to finansowe, ale także odczuwalne wsparcie i otwartość - mówił z kolei prezes Gwardii Janusz Maksym, dodając z uśmiechem, że wsparcie mogłoby być większe. Prezydent w podziękowaniu za awans wręczył na ręce prezesa pamiątkową statuetkę.

W zamian za to z rąk kapitana drużyny Wojciecha Knopa prezydenci odebrali z kolei klubowe szaliki oraz koszulkę i piłkę z autografami zespołu. - W ekstraklasie nie będziemy walczyć o utrzymanie ani nie będziemy chłopcami do bicia - zapewnił trener Rafał Kuptel, zapowiadając kolejny sezon.