Porażka MKS-u Kluczbork. Zdzichy rozgromiły Pniówek [WYNIKI]

Po sobotnich meczach futbolowych zadowoleni mogą być tylko piłkarze i kibice Odry Opole i Ruchu Zdzieszowice. Pozostałe zespoły z Opolszczyzny występujące w II i III lidze musiały przełknąć gorycz porażki.
Przypomnijmy, że Odra Opole pokonała na własnym stadionie Rekord Bielsko-Biała 1:0, po bramce Łukasza Żeglenia w 70. minucie. Warto dodać, że 19-letni napastnik pojawił się na boisku zaledwie 30 sekund wcześniej.

Zobacz bramkę i galerię zdjęć z meczu Odry>>>

Bardzo efektowne zwycięstwo wywalczyli z kolei piłkarze innego naszego czołowego III-ligowca Ruchu Zdzieszowice. Zdzichy wygrały w Pawłowicach Śląskich z miejscowym Pniówkiem aż 5:0. Wynik był rozstrzygnięty praktycznie już po pierwszej połowie, po tym jak do siatki trafili były zawodnik Ruchu Roman Skorupa w 25. minucie (gol samobójczy), Dawid Czapliński w 38. oraz Mateusz Szatkowski w 45. W drugiej odsłonie kolejne bramki dla gości strzelili Czapliński (72.) oraz Daniel Rychlewicz (84. z karnego).

Gorzej spisały się pozostałe nasze drużyny. Lider II ligi MKS Kluczbork przegrał na własnym stadionie z czwartym w tabeli Rozwojem Katowice 0:2 (bramki Sebastian Gielza 25. minuta oraz Adam Żak 88.). To dopiero trzecia porażka biało-niebieskich na własnym stadionie w tym sezonie, ale mimo to MKS utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. W następnej kolejce, w Wielką Sobotę, ekipa z Kluczborka zagra na wyjeździe z Nadwiślanem Góra.

W fatalnych nastrojach są także fani trzech pozostałych naszych zespołów występujących w III lidze, bowiem wszystkie przegrały. Swornica Czarnowąsy do przerwy remisowała w Zabrzu z rezerwami Górnika 1:1 (bramki Rafał Kurzawa w 9. minucie i Wojciech Scisło w 35. z rzutu karnego), ale w drugiej połowie gospodarze wbili Sworze aż trzy gole (Seweryn Gancarczyk 58., Szymon Skrzypczak 70. i Dzikamai Gwaze 87.) i ostatecznie wygrali 4:1.

Wysoko przegrała także ostatnia w tabeli Małapanew Ozimek, która uległa u siebie GKS-owi Jastrzębie 1:3. Goście prowadzili już 3:0 (Kamil Szymura 20., Kamil Jadach 46., Dawid Weis 57.), a honorowego gola dla gospodarzy zdobył w 72. minucie Tomasz Wróblewski z rzutu karnego. Minimalną porażkę 0:1 zaliczył także ostatni w tabeli Skalnik Gracze, który przegrał u siebie z Górnikiem Mysłowice po trafieniu Mateusza Tulei w 53. minucie.

Z zespołów z czołówki rozgrywek, poza ekipami z Opola i Zdzieszowic, wygrał także wicelider Polonia Bytom, który pokonał Piasta II Gliwice 2:1. Pierwszego gola dla polonistów zdobył były zawodnik Odry Adrian Krysian w 13. minucie, podwyższył Michał Zieliński w 23., a bramkę dla Piasta strzelił Ruben Jurado w 86. Punkty straciła z kolei trzecia Stal Bielsko-Biała, która tylko zremisowała przed własną publicznością z 15. w tabeli Polonią Łaziska Górne 2:2. W tym spotkaniu gola również zdobył były gracz Odry Tomasz Wawrzyniak (18. minuta), występujący obecnie w Polonii, ponadto do siatki Stali trafił także Krzysztof Suchecki (50.), a dla bielszczan bramki zdobywali Seweryn Caputa (45.) i Juraj Dancik (87.).

Pozostałe wyniki 23. kolejki: Skra Częstochowa - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:2, Ruch II Chorzów - Szombierki Bytom 0:0, Grunwald Ruda Śląska - LKS Czaniec 0:1. W tabeli prowadzi Odra, która ma dwa punkty przewagi nad Polonią Bytom oraz sześć nad Stalą Bielsko-Biała i Ruchem Zdzieszowice.

W następnej kolejce, w Wielką Sobotę, kibiców w Czarnowąsach czeka hitowe spotkanie pomiędzy Swornicą i Polonią Bytom, u siebie zagra także Ruch, który podejmie Polonię Łaziska Górne (oba spotkania rozpoczną się o godz. 14). Wyjazdy czekają z kolei Odrę (Piast II Gliwice), Skalnika (GKS Jastrzębie) i Małąpanew (LKS Czaniec).