Turniej bokserski w Opolu pod dyktando gospodarzy

Przedstawiciele i przedstawicielki ośmiu klubów z Opolszczyzny i Dolnego Śląska wzięli udział w pierwszym turnieju o Puchar Opolskiego Klubu Bokserskiego. Z siedmiu startujących przedstawicieli gospodarzy, aż czterech sięgnęło po końcowe triumfy.
Zwycięstwa wywalczyli seniorzy Marcin Tomasiewicz i Michał Bulik, kadet Rafał Moroziński oraz juniorka Wiktoria Kucharczyk.

Pierwszy w kategorii do 75 kg pokonał na punkty swojego kolegę klubowego Bartosza Nowakowskiego, drugi w wadze do 63 kg przez TKO w drugiej rundzie odprawił Przemysława Wicińskiego z Polonii Świdnica, a trzeci w podobny sposób odesłał Kamila Dybikowskiego z Jaskini Lwa Ziębice (w kategorii do 66 kg). Tak samo w gronie juniorek do 54 kg opolanka triumfowała nad świdniczanką Anną Ghulyan.

Z kolei Kacper Radwański (junior, do 63 kg) i Radosław Chojnowski (senior, do 75 kg) przegrali swoje walki, ale minimalnie na punkty. Młodszy uległ Oskarowi Dworzyńskiemu z Polonii, a starszy Ireneuszowi Wojtasińskiemu (Bombardier Wrocław). Co ciekawe, ta ostatnia walka została uznana przez skład sędziowski za najlepszą w turnieju.

- Widowisko przyciągnęło sporą rzeszę kibiców, sala była pełna, także imprezę można uznać za bardzo udaną. Jeszcze w tym roku planujemy trzy kolejne odsłony - komentuje Aleksandra Jackiewicz z OKB. Warto odnotować, iż w zmaganiach poza wspomnianymi wystartowały takie kluby, jak: Kaczor Boks Wałbrzych, Oława Boxing Team, Balans Wrocław i KP Brzeg.