Sport.pl

Osiem meczów Gwardii Opole! Grali seniorzy, juniorzy i rezerwy

Aż 14 spotkań rozegrały w miniony weekend nasze zespoły piłki ręcznej, rywalizując z drużynami z całego kraju. Normę ponad plan wykonały jednak przede wszystkim dwie ekipy Gwardii Opole walczące o awans do ćwierćfinału mistrzostwa Polski juniorów młodszych.
Rezerwy opolskiej drużyny do lat 17 organizowały nawet turniej u siebie, ale pomimo walki przegrały wszystkie swoje mecze: kolejno z KSSPR-em Końskie 28:30, Viretem CMC Zawiercie 21:25 i Śląskiem Wrocław 15:31 i do dalszego etapu zmagań awansowali wrocławianie oraz team ze Świętokrzyskiego. Z kolei pierwszy zespół grał w Ustroniu, gdzie na początek został rozbity przez Vive Kielce 20:37, a później wysoko pokonał gospodarzy z MKS-u 35:25. Mimo to, by awansować, musiał wygrać z niepokonanym wcześniej Startem Konin różnicą 14 bramek. To się jednak nie udało i uległ 30:33. Promocję uzyskał właśnie ten rywal i kielczanie.

Znacznie lepiej poszło już seniorom. O zwycięstwie Gwardii na zapleczu Superligi pisaliśmy choćbyTUTAJ . Z dobrej strony pokazał się także drugi nasz przedstawiciel na tym szczeblu, czyli Olimp Grodków, który w swojej hali rozbił MKS Kalisz 36:25, a w ofensywie brylowało kilku graczy. Siedem trafień zanotował bowiem Sebastian Kolanko, po sześć Tomasz Biernat i Michał Piech, a po pięć Łukasz Gradowski i Bartosz Żubrowski. Ponadto wystąpili Chmiel 3, Maciejewski 2, M. Biernat 1, Ogorzelec 1, Górny oraz bramkarze Romatowski i Wasilewicz.

Poziom niżej coraz więcej już wiadomo. Po tym, jak ASPR Zawadzkie pokonał na wyjeździe Żagiew Dzierżoniów 29:25, może być już pewny baraży o awans do I ligi, z kolei niespodziewana wygrana Orlika w Brzegu nad Spartą Oborniki Wlkp. 31:20 spowodowała, iż nasza drużyna ma jeszcze prawo wierzyć w utrzymanie. Pewny tego już jest z kolei OSiR Komprachcice i to pomimo porażki we Wrocławiu z AZS-em Politechniką 30:36.

W III lidze natomiast komplet zwycięstw na wyjeździe. I tak druga drużyna Gwardii uporała się z Imperium Katowice i umocniła na pierwszej pozycji grupy opolsko-śląskiej, z kolei Siódemka Ozimek sensacyjnie ograła wicelidera z MOSM-u Bytom 22:19.

U pań z kolei Otmęt w Krapkowicach bez większych problemów ograł Cracovię Kraków 23:18, a ich koleżanki z TOR-u Dobrzeń Wielki tym razem pauzowały.

Więcej o: