Dominacja to mało powiedziane. Studenci uniwerku rozgromili przeciwników

Reprezentacja Uniwersytetu Opolskiego zdecydowanie wygrała półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie, który odbył się w hali Technika w Głubczycach. W całym turnieju opolanie przegrali zaledwie jeden pojedynek, dla porównania wygrali aż 32.
Tak imponujący bilans zdarza się rzadko, ale nic w tym dziwnego. W zespole UO prowadzonym przez trenera Henryka Hołodnika aż roi się od reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw kraju i imprez międzynarodowych. Mateusz Dubowski to czołowy obecnie polski singlista, Agnieszka Wojtkowska jest najlepsza w kraju ekspertka od gier podwójnych, a w kadrze narodowej występują również Kinga Haracz, Marta Wójcik, Mateusz Szydłowski i Patryk Szymoniak, skład drużyny uzupełnia z kolei doświadczony Dariusz Sobków.

Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że zawody półfinałowe w Głubczycach dla studentów uniwerku były tylko nieco cięższym treningiem. Opolanie w rozgrywkach grupowych zwyciężyli 40 rozegranych setów, przegrali ledwie dwa (każdy mecz składał się z dwóch pojedynków singlowych kobiet i mężczyzn, dwóch debli oraz miksta). Pokonali Uniwersytet Pedagogiczny Kraków i Politechnikę Śląską Gliwice po 7:0 oraz Uniwersytet Przyrodniczy Lublin 6:1. Dzięki temu pewnie triumfowali w grupie.

W fazie pucharowej było jeszcze lepiej, bo nasi studenci odprawili kolejno 4:0 Uniwersytet Jagielloński Kraków, Politechnikę Wrocławską i w finale czołowy zespół ekstraklasy AGH Kraków również do zera. Finał AMP odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie. Przypomnijmy, że UO broni złotego medalu sprzed roku.

W głubczyckim półfinale zagrała także druga uczelnia ze stolicy województwa - Politechnika Opolska. Niestety polibuda zagrała odwrotnie jak uniwerek. Przegrała wszystkie cztery spotkania grupowe 0:7 z AZS-em Wrocław, Politechniką Krakowską, Politechniką Lubelską i Uniwersytetem Ekonomicznym Wrocław. Opolanom nie udało się zwyciężyć choćby jednego seta.