Srebrny medal w Turcji, brązowy na Łotwie

Miniony weekend był bardo udany dla zapaśników Orła Namysłów. Dwoje z nich wystąpiło w dużych turniejach międzynarodowych, obydwoje stanęli na podium.
Radosław Marcinkiewicz wystąpił w jednym z najmocniejszych turniejów świata w kalendarzu UWW - 43 Yasar Dogu w Stambule. Impreza miała mocną obsadę, wystartowało 350 zapaśników z 22 krajów. Marcinkiewicz do Turcji poleciał bezpośrednio ze zgrupowania w Gruzji, a mimo zmęczenia ciężkimi treningami pokazał się z bardzo dobrej strony.

W rywalizacji w kategorii 86 kg namysłowianin pokonał kolejno zapaśników z Turcji, Mołdawii, a w ćwierćfinale i półfinale ze Stanów Zjednoczonych. Dopiero w finale znalazł pogromcę, przegrał bowiem nieznacznie na punkty z zawodnikiem z Azerbejdżanu i zdobył tym samym srebrny krążek.

Reprezentanci Polski w sumie zdobyli w Stambule trzy medale. Poza drugim miejscem Marcinkiewicza na podium stanęli także Murad Gadzhiev, najlepszy w wadze 70 kg, oraz Radosław Baran, trzeci w rywalizacji w kategorii 97 kg. W punktacji drużynowej biało-czerwoni zdobyli czwartą pozycję.

W tym samym czasie w międzynarodowym turnieju V Freidenfelds Cup UWW juniorek do lat 20 w Rydze wystąpiła 17-letnia namysłowianka Alicja Czyżowicz (kategoria 52 kg). Mimo iż była trzy lata młodsza od większości rywalek, na macie w stolicy Łotwy spisywała się bardzo dobrze. W dwóch pierwszych walkach pokonała rywalkę z Niemiec oraz koleżankę z kadry Natalię Szumną (Suples Kraśnik). W półfinale nie sprostała co prawda zawodniczce z Uzbekistanu, ale i tak stanęła na podium, bo w walce o brąz wygrała z aktualną mistrzynią Polski juniorek Marią Świeczak (Cement Gryf Chełm).

Warto jeszcze dodać, że srebrny medal na Łotwie zdobył zapaśnik Orła Dawid Wolny, który w zawodach międzynarodowych reprezentuje kadrę Niemiec.