Trzej opolanie wystartują w mistrzostwach Europy. Dwaj mają szanse na medale

Trenerzy reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów ogłosili skład kadry narodowej na ME, które odbędą się w dniach 11-18 kwietnia w Tbilisi. Na pomoście w stolicy Gruzji zaprezentują się trzej opolanie, do walki o medale powinni włączyć się Bartłomiej Bonk i Arkadiusz Michalski.
Szkoleniowcy kadry kobiet Ivan Grikurov i mężczyzn Ryszard Soćko powołali na zawody pełne składy: siedem pań i ośmiu panów. Wśród mężczyzn najliczniej reprezentowanym klubem są Budowlani Opole, a do Gruzji poleci aż trzech naszych sztangistów. W kategorii 105 kg wystartują Bartłomiej Bonk i Arkadiusz Michalski, a w najcięższej +105 kg Daniel Dołęga.

W wadze 77 kg wystąpi z kolei były zawodnik Budowlanych, obecnie reprezentujący MAKS Tytan Oława Krzysztof Szramiak. Poza nimi powołani zostali także: Dominik Kozłowski (56 kg), Damian Wiśniewski (69 kg, obaj Zawisza Bydgoszcz), Łukasz Grela (94 kg, AZS AJD Częstochowa) i Arsen Kasabijew (+ 105 kg, Tarpan Mrocza). W rezerwie pozostaje Krzysztof Klicki (+ 105 kg Mazovia Ciechanów). Co ciekawe wraz z biało-czerwonymi na mistrzostwa poleci również trener Budowlanych Ryszard Szewczyk.

W składzie reprezentacji Polski kobiet znalazły się z kolei Wioleta Jastrzębska (48 kg, WLKS Siedlce Iganie Nowe), Joanna Łochowska (58 kg, UKS Zielona Góra), Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (58 kg, Zawisza Bydgoszcz), Katarzyna Ostapska (63 kg, MAKS Tytan Oława), Katarzyna Lisewska (75 kg, WLKS Siedlce Iganie Nowe), Magdalena Pasko (+ 75 kg, Lechia Sędziszów Młp.) i Sabina Bagińska (+ 75 kg, Śląsk Wrocław). Rezerwową jest Katarzyna Kraska (63 kg, Górnik Polkowice).

Transmisje na żywo będzie można oglądać na antenie Eurosportu i Eurosportu 2. Opolanie wystąpią w ostatnim dniu zawodów, w sobotę 18 kwietnia. Bonk i Michalski dźwigać będą od godz. 9, a Dołęga od godz. 15.