Młoda Zaksa zagra o medale

W strefie medalowej znaleźli się właśnie przedstawiciele Młodej Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Nasi siatkarze w rewanżowym meczu ćwierćfinału play-off rozbili BBTS ATH Bielsko-Biała, a następnie przechylili na swoją korzyść złotego seta.
Ten był potrzebny, albowiem w poprzednim spotkaniu triumfowali bielszczanie. Teraz podopieczni Rolanda Dembończyka nie pozostawili rywalom złudzeń, kto jest lepszy w tej parze. Kłopoty mieli bowiem jedynie w drugiej odsłonie, w której i tak przez cały czas kontrolowali grę, ale ostatecznie wygrali przewagą zaledwie dwóch piłek. W pozostałych odsłonach wygrywali pewnie do 20 w inauguracyjnej, a do 18 w trzeciej. Podobnie prowadzili grę w decydującym złotym secie i zwyciężyli 15:7.

Tym razem kędzierzynian do wygranej poprowadził duet Piotr Nowakowski i Krzysztof Zapłacki. Pierwszy zdobył 17 punktów, a drugi 14. Siedem "oczek" zanotował rozgrywający Michał Superlak, a po pięć Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk, cztery dorzucił Maciej Polański. Na libero zagrał Korneliusz Banach.