Gwardia zdecydowanie lepsza w derbach

Derby rządzą się swoimi prawami, ale w przypadku derbów Opolszczyzny w I ligi piłki ręcznej znowu obyło się bez niespodzianki. Gwardia Opole pewnie bowiem pokonała na wyjeździe Olimp Grodków 33:27, choć powinna znacznie wyżej i umocniła się na pozycji lidera tabeli.
Wbrew oczekiwaniom fanów godnych sensacji od początku spotkania zaznaczyła się przewaga faworyzowanych gości, którzy po niespełna ośmiu minutach prowadzili 6:1. Później co prawda nieco spuścili z tonu, ale gdy upłynął kwadrans, wciąż mieli bezpieczną przewagę (10:6) i w pełni kontrolowali przebieg gry. I to do tego stopnia, że tuż przed zejściem do szatni prowadzili już 19:9. W ostatnich sekundach grodkowianie zniwelowali jednak straty o dwa gole.

Podopieczni Rafała Kutpela po powrocie na parkiet odparli jednak pogoń miejscowych, utrzymali odpowiedni poziom gry i na pięć minut przed końcem mieli już 11 bramek więcej (31:20). Dopiero wówczas odpuścili, dzięki czemu gospodarze mogli mocno zniwelować straty.

Co ważne, do wygranej opolan poprowadził niezawodny ostatnio Sebastian Rumniak, który zdobył pięć goli, a dzielnie wspierali go Mateusz Jankowski, Kamil Mokrzki i Nenad Zeljić, dodając po jednym mniej. Trzy dorzucili natomiast Wojciech Knop, Remigiusz Lasoń i Filip Scepanović. Ponadto wystąpili: Simić 2, Swat 2, Baran 1, Trojanowski 1, Prokop 1 oraz Malcher i Buchcic. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był jednak Sebastian Kolanko. Zawodnik ekipy przegranej zanotował sześć trafień, pięć dodał Michał Piech, a cztery Bartosz Żubrowski. Grali także: T. Biernat 3, Gradowski 3, Chmiel 2, M. Biernat 1, Górny 1, Ogorzelec 1, Maciejewski 1, P. Biernat oraz Romatowski, Wasilewicz, Łągiewka.