MKS Kluczbork już nie jest liderem II ligi. Zdzichy tracą dystans do Odry [WYNIKI]

Piłkarze z Kluczborka wciąż pozostają bez zwycięstwa na własnym stadionie w tym roku. W trzecim pojedynku u siebie zremisowali z Siarką Tarnobrzeg 1:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz na szczycie III ligi Stal Bielsko-Biała - Ruch Zdzieszowice.
W obu pojedynkach scenariusz był bardzo podobny, bo nasze zespoły prowadziły, by stracić wyrównujące bramki w ostatnim kwadransie gry, po rzutach karnych.

Dla MKS-u Kluczbork był to trzeci mecz u siebie tej wiosny, a po dwóch porażkach, i to bez strzelonej bramki, starcie z Siarką miało być szansą na przełamanie. I długo wydawało się, że tak właśnie będzie, bo miejscowi mieli przewagę, a blisko zdobycia gola już w pierwszej połowie byli dwukrotnie Piotr Giel oraz Marcin Nowacki. Co nie udało się przed przerwą, powiodło się niedługo po niej. W 57. minucie po wrzutce Nowackiego piłkę przedłużył Adam Orłowicz, a do siatki skierował ją Giel i było 1:0. Dziesięć minut później ten sam piłkarz mógł podwyższyć na 2:0, ale w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił.

Niestety, w 77. minucie był już remis, po faulu Łukasza Ganowicza na Mariuszu Kukiełce sędzia podyktował karnego, a choć strzał Marcina Stefanika z jedenastki obronił bramkarz miejscowych Oskar Pogorzelec, przy dobitce tego samego gracza musiał skapitulować. Kilka minut później Marcin Truszkowski mógł zdobyć zwycięską bramkę dla gości, na szczęście świetną interwencją popisał się Pogorzelec. MKS kończył spotkanie w dziesiątkę, bowiem cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia pokazał czerwoną kartkę Piotrowi Burskiemu za starcie bez piłki z bramkarzem Siarki.

Ponieważ w sobotę wygrali najgroźniejsi rywale MKS-u - Stal Stalowa Wola (z Górnikiem Wałbrzych 3:1) i Rozwój Katowice (z Kotwicą Kołobrzeg 2:1) - nasz klub stracił pozycję lidera i spadł na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Remisem 1:1 zakończyło się także spotkanie na szczycie III ligi opolsko-śląskiej w Bielsku-Białej pomiędzy trzecią w tabeli Stalą i czwartym Ruchem Zdzieszowice. Zdzichy prowadziły po golu Mateusza Szatkowskiego w 18. minucie, gospodarze wyrównali jednak w 78. minucie po strzale z rzutu karnego Damiana Zdolskiego. Taki wynik oznacza, że obie drużyny tracą dystans do lidera Odry Opole i mają coraz mniejsze szanse na awans do II ligi. Obecnie Stal i Ruch mają już osiem punktów mniej niż opolanie. Przypomnijmy, że w piątek niebiesko-czerwoni wygrali na własnym stadionie ze Swornicą Czarnowąsy 4:1.

Zwycięstwem 2:1 zakończył się z kolei mecz wicelidera Polonii Bytom z Górnikiem Mysłowice. Bramki dla bytomian zdobyli Michał Zieliński (38.) i były gracz Odry Marcin Lachowski (84.), dla Górnika trafił Łukasz Mieszczak (56., karny). Tym samym Polonia wciąż traci do lidera cztery punkty. Warto dodać, że Górnik będzie kolejnym rywalem Odry, a mecz odbędzie się w sobotę w Mysłowicach.

Trwa fatalna passa dwóch pozostałych III-ligowców z Opolszczyzny. Przedostatni w tabeli Skalnik Gracze przegrał piąty mecz w tym roku, tym razem na własnym stadionie z LKS-em Czaniec aż 0:5 (bramki: Dawid Hałat 40., Daniel Fabisiak 42., 62., Rafał Grzech 43., Daniel Gołuch 73.). Ostatnia Małapanew Ozimek przegrała po raz czwarty w rundzie rewanżowej, ulegając, również przed własną publicznością, Grunwaldowi Ruda Śląska 0:2 (bramki: Marcin Jaskiernia 32., Mateusz Dreszer 53.).

Pozostałe wyniki 26. kolejki III ligi: Górnik II Zabrze - GKS Jastrzębie 3:1, Rekord Bielsko-Biała - Skra Częstochowa 3:2, Polonia Łaziska Górne - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:3, Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch II Chorzów 1:1, Szombierki Bytom - Piast II Gliwice 0:3.