Znana jest już pełna obsada "Opolskiej Karolinki". Wystąpią Gollob i Pedersen

"Opolska Karolinka" to oficjalna nazwa zapowiadanego już od jakiegoś czasu turnieju żużlowego, który odbędzie się 3 maja na stadionie przy ul. Wschodniej w Opolu. Znamy już pełną obsadę imprezy.
Jak już wcześniej pisaliśmy, na opolskim owalu zaprezentują się m.in. mistrzowie świata Tomasz Gollob i Nicki Pedersen. To jednak, zgodnie z zapowiedziami organizatorów, niejedyne gwiazdy tego turnieju.

Zobaczymy również kilku innych zawodników zagranicznych, choćby Słowaka Martina Vaculika, który w 2013 roku sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Europy, czy reprezentanta Rosji Artioma Łagutę, zawodnika GKM-u Grudziądz, który w 2011 roku startował w serii Grand Prix i został w niej sklasyfikowany na 15. miejscu. Zawodnik w tym sezonie startuje w reprezentacji swojego kraju w serii Speedway Best Pairs Cup.

Kolejnym zagranicznym zawodnikiem, który 3 maja zaprezentuje się opolskim kibicom, jest rewelacyjny Duńczyk Peter Kildemand, który, przypomnijmy, swoją przygodę w lidze polskiej rozpoczynał w Kolejarzu Opole w 2007 roku. W tym sezonie zawodnik reprezentuje barwy Stali Rzeszów i jest też rezerwowym w Grand Prix.

Opolskim akcentem w turnieju mają być z kolei trzej stranieri Hawi Racing Team: Emil Grondal, Kenny Wennerstam i Joel Andersson.

Stawkę uzupełniają krajowi żużlowcy, wśród których nie brakuje rozpoznawalnych nazwisk. Do Opola przyjadą bowiem m.in. Grzegorz Walasek i Sebastian Ułamek, mający na swoim koncie w przeszłości starty w reprezentacji Polski. Walasek jest aktualnie zawodnikiem Falubazu Zielona Góra, Ułamek startuje z plastronem ROW-u Rybnik. Pod dużym znakiem zapytania stoi natomiast start Pawła Przedpełskiego z KS-u Toruń. Zawodnik ten bowiem doznał kontuzji w niedzielnym meczu ligowym ze Spartą Wrocław.

Rywalizacja żużlowców to niejedyna atrakcja zawodów. Na tor wyjechać mają bowiem również zawodnicy quad speedwaya, który to ma w Opolu zagościć od tego roku na stałe.

Bilety na majowy turniej będą do kupienia w cenach 35 (normalny) i 25 zł (ulgowy).

Pełna obsada turnieju "Opolska Karolinka"

Nicki Pedersen

Tomasz Gollob

Martin Vaculik

Peter Kildemand

Artiom Łaguta

Andrzej Lebiediew

Grzegorz Walasek

Sebastian Ułamek

Artur Czaja

Paweł Przedpełski

Emil Grondal

Kenny Wennerstam

Joel Andersson