Sport.pl

Wyjazdowa kolejka naszych zespołów piłkarskich

Niemalże wszystkie drużyny z Opolszczyzny występujące w II i III lidze futbolowej w sobotę pojadą do województwa śląskiego. Teoretycznie najtrudniejsze zadanie czeka MKS Kluczbork, Ruch Zdzieszowice i Małąpanew Ozimek.
Zespół z Kluczborka, jeszcze tydzień temu lider rozgrywek II ligi, po sobotnim remisie z Siarką Tarnobrzeg na własnym stadionie 1:1 spadł na trzecie miejsce w tabeli. To wciąż pozycja gwarantująca awans, ale jeśli nasi piłkarze przegrają dzisiejsze spotkanie, wypadną poza czołową trójkę. W sobotę biało-niebieskim przyjdzie bowiem zmierzyć się na wyjeździe z piątym w tabeli Energetykiem ROW Rybnik. Oba kluby dzielą tylko dwa punkty, wynik bezpośredniego starcia może więc mieć ogromne znaczenie dla końcowego układu w tabeli.

Fani MKS mogą być jednak optymistami, bo o ile w tym roku ich ulubieńcy u siebie spisują się słabo, to na obcych stadionach grają bardzo dobrze. Przypomnijmy, że z trzech wyjazdów przywieźli siedem punktów, zdobywając komplet w Stargardzie Szczecińskim i Częstochowie oraz jedno oczko w Górze. Z kolei ekipa z Rybnika wiosną spisuje się słabo, w sześciu spotkaniach wywalczyła tylko pięć punktów, a u siebie jeszcze nie wygrała.

Na Śląsku zagrają dziś także niemalże wszyscy nasi III-ligowcy. Lidera rozgrywek Odrę Opole czeka wyjazd do Mysłowic na mecz z Górnikiem, a nasz zespół jest zdecydowanym faworytem pojedynku, wszak rywale znajdują się w strefie spadkowej. Przed tygodniem Górnik pokazał jednak, że trzeba się z nim liczyć, a był o krok od sprawienia niespodzianki i odebrania punktów wiceliderowi Polonii Bytom. Ostatecznie bytomianie wygrali 2:1, ale decydującą bramkę - autorstwa byłego gracza Odry Marcina Lachowskiego - zdobyli dopiero w końcówce. Tym razem Polonia może stracić punkty, bo czeka ją bardzo trudny wyjazd do Jastrzębia na mecz ze świetnie spisującym się wiosną GKS-em.

Na trudne pojedynki do Bielska-Białej jadą z kolei aż dwie nasze drużyny: czwarty w tabeli Ruch Zdzieszowice zagra tam z rezerwami Podbeskidzia, a ostatnia Małapanew Ozimek - z trzecią Stalą. Przedostatni Skalnik Gracze zmierzy się z kolei w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem.

Jedyną naszą drużyną występującą w III lidze, która zagra przed własną publicznością, jest Swornica Czarnowąsy, która podejmie w sobotę o godz. 16 Szombierki Bytom. Oba kluby walczą o utrzymanie, w tabeli dzieli je różnica tylko trzech punktów, mecz zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Więcej o: