Sport.pl

Tak dobrej serii "nowa" Odra jeszcze nie miała

W sobotę piłkarze z Opola pokonali na wyjeździe Górnika Mysłowice 2:0 i jest to ich szóste zwycięstwo ligowe z rzędu. Co ciekawe taka passa zdarzyła się naszym futbolistom po raz pierwszy od prawie pięciu lat, czyli od czasu, gdy klub grał jeszcze pod szyldem Oderki.
Na przełomie 2009 i 2010 roku opolanie ustanowili serię chyba nie do poprawienia, bo wygrali wówczas aż 15 spotkań z rzędu. Trzeba jednak pamiętać, że grali wtedy w IV lidze wojewódzkiej, w której byli zdecydowanymi faworytami - zwyciężyli w 26 z 30 rozegranych meczów - i w cuglach awansowali szczebel wyżej.

Przez kolejne trzy sezony gry w III lidze, rok w II lidze, a także w obecnych rozgrywkach po powrocie do III ligi, passa zwycięstw naszych graczy kończyła się co najwyżej na pięciu. Teraz udało się poprawić to osiągnięcie i wygrać w końcu po raz szósty z rzędu. Warto dodać, że Odra ma tym samym komplet zwycięstw w rundzie wiosennej i jeśli nie zdarzy się nagła katastrofa, powinna wywalczyć awans do baraży o II ligę.

Bohaterem pojedynku lidera z Opola z walczącą o utrzymanie ekipą z Mysłowic był Mateusz Gancarczyk, który zdobył dwa gole, a Odra wygrała 2:0.W zwycięstwie nie przeszkodziły nawet spore roszady w wyjściowym składzie niebiesko-czerwonych (nie zagrali m.in. Maciej Michniewicz, Dawid Abramowicz, Janusz Gancarczyk i Sebastian Deja, a dopiero w drugiej połowie na murawie pojawili się Adrian Droszczak i Marek Gładkowski). Zmianom dokonanym przez trenera Zbigniewa Smółkę nie ma się co dziwić, bowiem w tym tygodniu jego podopiecznych czekają dwa mecze: w środę w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w Głubczycach z Polonią i w sobotę w lidze z piątym w tabeli GKS-em Jastrzębie (stadion przy ul. Oleskiej, godz. 19).

Warto jeszcze dodać, że przewaga Odry nad wiceliderem, Polonią Bytom, wciąż wynosi cztery punkty (Polonia wygrała z GKS Jastrzębie 2:0). Kolejni rywale: Stal Bielsko-Biała (pokonała Małąpanew Ozimek 4:0) i Ruch Zdzieszowice (wygrał z Podbeskidziem II Bielsko-Biała 3:1) wciąż tracą osiem "oczek".

Więcej o: