Sport.pl

Odra Opole zagra z Ruchem Zdzieszowice w półfinale okręgowego Pucharu Polski

W środę rozegrano ćwierćfinałowe spotkania PP na szczeblu wojewódzkim. Dwa mecze zakończyły się zwycięstwami faworytów, w dwóch pozostałych zanotowano niespodzianki.
Na tym etapie zagrały trzy ekipy z III ligi, jedna z IV ligi i aż cztery z klasy okręgowej.

W Głubczycach wicelider IV ligi, miejscowa Polonia, zmierzył się z liderem III ligi Odrą Opole. Gospodarze niespodziewanie prowadzili od 28. minuty po trafieniu Rafała Kiklaisza, ale potem dominowali już niebiesko-czerwoni. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Marek Gładkowski, po nieco ponad godzinie gry prowadzenie gościom dał Rafał Brusiło, a w końcówce wynik na 3:1 ustalił Dawid Wolny.

Znacznie mniej emocji było w pojedynku w Proślicach, gdzie tamtejszy LZS podejmował inną czołową ekipę III ligi Ruch Zdzieszowice. Zespół Zdzichów wypunktował gospodarzy, do przerwy prowadził 2:0, po trafieniach Denisa Sotora i Daniela Rychlewicza. Po przerwie do siatki LZS-u trafili jeszcze Łukasz Damrat, dwukrotnie Mateusz Marzec i Mateusz Szatkowski, a Ruch ostatecznie wygrał aż 6:0.

Niespodzianką zakończył się z kolei inny pojedynek III-ligowca i zespołu z okręgówki. W Kup tamtejszy LZS pokonał bowiem Skalnika Gracze. Mecz był bardzo zacięty, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało, bo gospodarze prowadzili już 2:0, po dwóch bramkach Łukasza Bojara. Po zmianie stron Skalnik zdołał wyrównać, więc o awansie zadecydowała dogrywka. W niej skuteczniejsi okazali się piłkarze z Kup, którzy po bramce Adriana Koczanowskiego w 110. minucie zapewnili sobie zwycięstwo 3:2 i awans do półfinału.

W czołowej czwórce znalazła się także grająca w okręgówce Fortuna Głogówek, która wyeliminowała inny zespół z tej klasy rozgrywkowej, wyżej notowaną Burzę Lipki. Na stadionie w Głogówku miejscowi wygrali aż 5:1.

W półfinałach zagrają ze sobą dwie drużyny z III ligi - Ruch i Odra oraz dwie z okręgówki - Fortuna i LZS Kup. Mecze zaplanowane są na 6 maja, zwycięzcy awansują do finału, który odbędzie się 20 maja. Przypomnijmy, że zdobywca okręgowego Pucharu Polski w przyszłym sezonie zagra na szczeblu centralnym. Pewny udział w tym etapie ma jak na razie tylko jedna drużyna z Opolszczyzny, II-ligowy MKS Kluczbork.

Więcej o: