Sport.pl

Piąte zwycięstwo AZS-u Opole z rzędu. Jak grały nasze pozostałe drużyny? [ZDJĘCIA]

Trwa świetna passa akademiczek z Opola. W swoim piątym spotkaniu w II lidze nasze siatkarki wygrały po raz piąty, z czego po raz czwarty 3:0! Tym razem AZS pokonał ostatnią w tabeli Polonię Łaziska Górne.
Sobotni pojedynek w hali przy ul. Prószkowskiej trwał przysłowiową godzinę z prysznicem, ale - choć wynik wskazuje inaczej - wcale nie był tak jednostronny.

Dwa pierwsze sety pojedynku wiceliderek z outsiderkami, były bowiem bardzo wyrównane, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich piłek. Ostatecznie w obu przypadkach faworyzowane opolanki wygrywały na przewagi 26:24.

W trzeciej partii gra przyjezdnych, podłamanych dwoma przegranymi setami, zupełnie się posypała. AZS szybko objął kilkupunktową przewagę, a później kontrolował wydarzenia na parkiecie i pewnie triumfował do 13.

MVP spotkania została Karolina Michalkiewicz. Akademiczki pozostają wiceliderkami II ligi, do prowadzącego PLKS-u Pszczyna tracą dwa punkty, ale mają jeden mecz rozegrany mniej.

Jak grali pozostali?

Sobota była udana także dla większości naszych pozostałych zespołów siatkarskich występujących w I i II lidze mężczyzn. Na zapleczu PlusLigi Stal Nysa znów rozegrała pięć setów i jest to już czwarty tie-break nysan, w piątym spotkaniu w tym sezonie! Przypomnijmy, że w środę Stal wygrała u siebie z Hutnikiem Kraków 3:2, a tym razem w takim samym stosunku zwyciężyła w Wyszkowie z Camperem.

Obie drużyny wygrywały na zmianę, w pierwszym i trzecim secie triumfowali miejscowi (w obu przypadkach do 20), w drugiej i czwartej partii lepsza była Stal (do 17 i 16). W tie-breaku znów triumfował nasz zespół 15:10.

Podobny przebieg miało spotkanie II ligi pomiędzy UKS-em Mickiewicz Kluczbork i AZS-em Uniwersytet Łódzki. W tym przypadku o zwycięstwie również decydował tie-break, a ostatecznie triumfował nasz zespół 3:2 (25:16, 19:25, 27:25, 23:25, 15:11).

Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek w Strzelcach Opolskich, gdzie miejscowy UKS choć przegrywał już 0:2, pokonał JSW KOKS Radlin 3:2 (19:25, 29:31, 25:22, 25:17, 15:12).

Gorzej spisali się siatkarze AZS-u Politechnika Opolska, którzy ulegli w Rybniku tamtejszemu TS Volley 0:3 (16:25, 19:25, 21:25).

Więcej o: