Sport.pl

Będzie się działo u ciężarowców Budowlanych!

26.5 tys. zł w puli nagród, transmisja w TVP Sport oraz paru czołowych sztangistów kraju - organizowany w naszym mieście Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów zapowiada się naprawdę ciekawie. Impreza ostatecznie odbędzie się w piątek 18 marca w hali Budowlanych Opole.
Co ciekawe będzie to pierwszy poważniejszy sprawdzian polskich "ciężarowców" przed kwietniowymi mistrzostwami Europy i przede wszystkim igrzyskami olimpijskimi. Niestety nie wystąpi Bartłomiej Bonk, który jest po operacji biodra i zwyczajnie nie może jeszcze ryzykować. - W tym roku mam dwa ważne występy, czerwcowe mistrzostwa Polski i Igrzyska Olimpijskie rozgrywane dwa miesiące później. Pod to wszystko podporządkowuje - tłumaczył jeszcze niedawno sam zainteresowany.

Nie będzie także raczej Daniela Dołęgi, choć on jeszcze może wystąpić, ale to wciąż nic pewnego. - O ile z Bartkiem na pewno nie będziemy ryzykować, o tyle z nim musimy się zastanowić. Przede wszystkim jednak również musi się wykurować na mistrzostwa kraju - tłumaczy trener naszego klubu Ryszard Szewczyk.

Potwierdzony jest za to udział opolanina Arkadiusza Michalskiego, czyli brązowego medalisty ostatnich ME, którego nazwisko już widnieje na liście startowej. Poza nim są jeszcze na niej Sebastian Hoim, Arsen Kasabijew, Krzysztof Klicki, Dominik Kozłowski, Jakub Michalski, Damian Wiśniewski i Tomasz Zieliński. - Trochę jest zamieszania z tym kto wystąpi, a kto nie, ale zawody są u nas, tak że, jak coś to nie powinno być problemu, by jeszcze kogoś zgłosić od nas - nie kryje Szewczyk.

Warto pamiętać, iż zawodnicy będą starać się jeszcze bardziej, że wyniki osiągnięte teraz mogą dać do myślenia trenerom kadry w kontekście championatu Starego Kontynentu, a docelowo przy ustalaniu kształtu drużyny na wyjazd do Rio de Janeiro. Jest więc po co się starać, wszak na wyjazd do Brazylii jest przynajmniej ośmiu chętnych, a bilety otrzyma tylko czterech Polaków. Dodatkową motywacją dla sztangistów są także nagrody finansowe, których łączna pula wyniesie co najmniej 26,5 tys. zł. - Sponsorem jest miasto, które naprawdę się wykazało. Jest zatem o co walczyć - przyznaje Szewczyk.

Początek imprezy w hali przy ul. Dubois zaplanowano na godz. 15.15. Wówczas to odbędzie się oficjalne otwarcie, a już kwadrans później pierwsze zmagania. Natomiast dekoracja sześciu najlepszych sztangistów odbędzie się o godz. 17.45. Bezpośrednią transmisję z Pucharu Polski przeprowadzi

Więcej o: