Sport.pl

Kolejarz Opole podejmuje silną ekipę z Łotwy

W niedzielę rozegrana zostanie piąta kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Dla Kolejarza Opole będzie to okazja do drugiego pojedynku w sezonie. Po wygranej z Polonią Bydgoszcz i przełożonym meczu z Wandą Kraków tym razem przeciwnikiem będzie na ten moment najmocniejsza ekipa w lidze - łotewski Lokomotiv Daugavpils.
Chyba nawet największym optymistom ciężko uwierzyć w zwycięstwo Opolan nad Łotyszami. Do naszego miasta bowiem przyjeżdża zespół, który tylko i wyłącznie z powodów regulaminowych nie ściga się dziś w Esktralidze. Ma do tego w swoim składzie czterech wybitnych jak na ten poziom rozgrywek seniorów Fredrika Lindgrena, Joonasa Kymmaekorpi, Maksima Bogdanovsa i Andrieja Lebiediewa.

Opolanie z kolei po pierwsze musieli z powodu kontuzji Joela Anderssona sięgnąć po gorzej spisującego się jak na razie Mathiasa Thoernbloma. Po drugie czwartkowy ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski pokazał, że dalecy od formy są krajowi liderzy zespołu Paweł Miesiąc i Tomasz Rempała.

Oczywiście menadżer opolskiego zespołu Adam Giernalczyk może w awizowanym składzie dokonać zmian, jednak wiązałyby się ona raczej tylko z postawieniem na równie niepewnych zawodników.

W pozostałych meczach piątej kolejki pierwszej ligi Orzeł Łódź podejmie Wybrzeże Gdańsk, Polonia Piła imiennika z Bydgoszczy, Stal Rzeszów pojedzie z Wandą Kraków, a Włókniarz Częstochowa z KSM-em Krosno. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15 na stadionie przy ul. Wschodniej.

A tak prezentują się awizowane składy - Lokomotiv Daugavpils: 1. Maksim Bogdanow, 2. Fredrik Lindgren, 3. Andriej Lebiediew, 4. Kjastas Puodżuks, 5. Joonas Kylmaekorpi, 6. Davis Kurmis; Kolejarz Opole: 9. Paweł Miesiąc, 10. Mathias Thoernblom, 11. Tomasz Rempała, 12. Valentin Grobauer, 13. Denis Gizatullin, 14. Adrian Woźniak.

Więcej o: