Jest nowy klub na siatkarskiej mapie Opolszczyzny. To ECO AZS Uni Opole

Opole będzie miało dwie drużyny seniorek

Opole będzie miało dwie drużyny seniorek (MARIO)

Od sezonu 2016/17 siatkówki kobiet Opole będzie miało dwie drużyny na poziomie ligowym wśród seniorek. Do zmagań w II lidze zgłosił się bowiem ECO AZS Uni Opole. Drużyna działa przy uczelni, a strategicznym sponsorem klubu jest Energetyka Cieplna Opolszczyzny.
Z propozycją współpracy wystąpił prof. dr. hab. Marek Masnyk, prorektor ds. kształcenia i studentów, od 1 września 2016 roku obejmujący funkcję rektora UO. - Zarząd ECO podjął tą inicjatywę bardzo chętnie, ponieważ krzewienie kultury fizycznej i sportu stanowi ważny element polityki społecznej odpowiedzialności biznesu naszej firmy. Bazując na doświadczeniu jakie mamy dzięki wieloletniej współpracy z Odrą Opole wiemy, że nic tak bardzo nie aktywizuje młodych ludzi jak sport, co jest głównym celem porozumienia - tłumaczy Katarzyna Dobosiewicz, rzecznik prasowy firmy, dodając przy tym, iż nowy klub jest również efektem tej inicjatywy.

- Mamy kilka sekcji w naszych strukturach, postawiliśmy na kilka dyscyplin, jak właśnie badminton czy choćby siatkówka. Tym samym reaktywujemy tradycje tego sportu na naszej uczelni - tłumaczy rzecznik UO Marcina Miga nawiązując do faktu, iż jeszcze niespełna dekadę temu na zapleczu ekstraklasy grał ASPS AZS Opole.

Nie chce jednak zdradzić więcej szczegółów. Wiadomo tylko, że trenerem nowo utworzonego zespołu będzie Patryk Fogel, który jeszcze niedawno prowadził Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki LO2 Opole czyli team, który w latach 2009-2015 występował na trzecim poziomie rozgrywek i przez wiele lat był jedyną drużyną siatkówki kobiet grającą na poziomie ogólnopolskim w całym regionie. Rok temu pojawiła się jednak konkurencja w postaci sekcji założonej przy AZS KU Politechnika Opolska, która to "przejęła" najważniejsze zawodniczki SMS-u, tym bardziej, że koniec końców miasto zdecydowało się pomagać nowemu tworowi, przez co ten dłużej istniejący zrezygnował z gry w II lidze.

Co ciekawe związków z tym ostatnim klubem w nowym będzie zresztą więcej, gdyż kierownikiem sekcji będzie Jan Piotrowski czyli niedawny jego prezes. Ponadto zespół będzie grał w hali "dwójki" przy ul. Pułaskiego.

Nie wiadomo za to kto będzie w jego kadrze, ale można się domyślić, iż będą to zawodniczki z Opola oraz z województwa, ale też przede wszystkim studentki opolskiego uniwersytetu. A zatem nie zabraknie też pewnie przyjezdnych. - Pod koniec sierpnia razem ze sponsorem zaprezentujemy oficjalnie cały skład. Na razie nic więcej nie mogę zdradzić - wyjaśnia Miga.

Jedyne co wiadomo praktycznie na pewno to fakt z kim opolanki zagrają w 2 grupie II ligi. Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdziło skład I oraz II ligi kobiet i mężczyzn na sezon 2016/2017, a ich rywalkami będą Polonia Łaziska Górne, Olimpia Jawor, Sokół Radzionków, Częstochowianka Częstochowa, MKS Świdnica, Zorza Wodzisław Śląski, Sokół Katowice, Łaskowia Łask i UKS Lis Tuliszów. Zmagania ruszą 24 stycznia.

Skomentuj:
Jest nowy klub na siatkarskiej mapie Opolszczyzny. To ECO AZS Uni Opole
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX