Siatkarki ECO AZS Uni gościnne podczas turnieju w Opolu i Komprachcicach

Piąte miejsce zajęła nowa drużyna siatkarek z Opola podczas rozgrywanego przez cały weekend turnieju ECO Uni Cup. W rozgrywkach o puchar Prezesa ECO SA oraz Rektora Uniwersytetu Opolskiego brały jednak udział ekipy z całego kraju w tym trzy z zaplecze OrlenLigi.
Zmagania odbywały się w dwóch halach jednocześnie: Budowlanych przy ul. Duboisa oraz w obiekcie OSiR-u w Komprachcicach. I to właśnie w tym drugim miejscu przez cały czas rywalizowały nasze dziewczęta, który na początek uległy MKS-owi Kalisz 1:2, a później rezerwom SMS-u PZPS Szczyrk II 0:3. W tej grupie pierwsze miejsce zajęły kaliszanki wygrywając ostatni mecz 2:1.

W drugim zestawieniu triumfował WTS Solna Wieliczka, ogrywając Grupę Azoty PWSZ Tarnów i SMS PZPS Szczyrk bez straty seta. W starciu o drugie miejsce "uczennice" zwyciężyły tarnowianki 2:1.

W półfinałach natomiast te drużyny, które zajmowały najwyższe lokaty ograły obydwa zespoły ze Szczyrku.

Natomiast w spotkaniu o piąte miejsce wreszcie zwyciężyły gospodynie pokonując 3:0 Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

Trzecie miejsce rozstrzygnęło się między składami SMS-ów wynikiem 3:1 na korzyść pierwszej drużyny. W finale zespół z Wieliczki ograł team z Wielkopolski 3:1.

- W rozgrywkach grupowych zespoły grały zawsze trzy sety, w półfinałach gra toczyła się do momentu wygrania dwóch partii, z kolei w walce o poszczególne miejsca grano już "normalne" mecze - tłumaczy Jan Piotrowski, koordynator sekcji opolskiego klubu.

Przypomnijmy, iż nasze dziewczęta przygotowują się do sezonu w II lidze. Pierwszy mecz rozegrają 1 października