Sport.pl

Miejskie lodowisko na Stawku Barlickiego? Ratusz ma taki plan

Zimą miejska ślizgawka ma być utworzona nie przed ratuszem, a na stawku przy Barlickiego. To pomysł ratusza, który nawiązuje w ten sposób do tego, w jaki sposób stawek funkcjonował przed wojną.
Utworzenie lodowiska ma kosztować ok. 350 tysięcy złotych, a jego powierzchnia wyniesie 800 m2. - Zbliża się okres zimowy stąd nasze przygotowania do utworzenia lodowiska na świeżym powietrzu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Proponujemy miejsce nad Stawkiem Barlickiego, od strony Domku Lodowego, jest to pierwotne miejsce gdzie, przed wojną również znajdowało się lodowisko - dodaje Wiśniewski.

- Zmiana lokalizacji lodowiska podyktowana jest chęcią wykorzystania potencjału stawku oraz powiększenia powierzchni lodowiska, która była niemożliwa na Rynku - mówi Katarzyna Oborska - Marciniak, rzecznik prasowy UM. - Tafla zlokalizowana będzie bliżej Domku Lodowego, ponieważ nie ma tam instalacji fontanny, która mogłaby przeszkadzać w utworzeniu lodowiska- dodaje.

Ceny wstępu na lodowisko mają wynosić 5 zł dla osób dorosłych oraz 1 zł dla dzieci i młodzieży. Lodowisko ruszy wraz z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Swój głos w sprawie lokalizacji lodowiska, można oddać na stronie internetowej ratusza.