Sport.pl

Orlik Opole w dwóch meczach zdobył pięć punktów

Orlik Opole ma za sobą bardzo udany weekend. Nasi hokeiści w dwóch meczach zdobyli bowiem pięć punktów.
Najważniejsze jednak, że podopieczni Jasona Morgana zyskali je w starciach z bezpośrednimi rywalami do walki o jak najlepsze miejsca na koniec rundy zasadniczej. Najpierw opolanie ograli na swoim lodowisku Podhale Nowy Targ 3:1, a następnie pokonali w Jastrzębiu tamtejsze JKH GKS 4:3.

O wygranej w tym pierwszym pojedynku przesądziły trzy trafienia Jona Boorasa, który zadawał je po jednym w każdej odsłonie, a dwukrotnie asystowali mu Jared Brown, a raz Kacper Guzik.

Z kolei w drugim starciu emocji było znacznie więcej, gdyż opolanie triumfowali po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry gole dla Orlika zdobywali Gareth Toulmin, Jan Booras i Petr Ceslik. Z kolei karne skutecznie wykonywali, ten ostatni z wymienionych oraz Michael Cichy.

Nasz zespół w obu spotkaniach zagrał w składzie: Murray - Paryzek, Smith, Szydło/Guzik, Booras, Brown - Bychawski, Kostek, Toulmin, Cichy, Szczechura - M. Stopiński, Sznotala, F. Stopiński, Gorzycki/Szydło, Ceslik - Gawlik, Gorzycki. Trener.

A tymczasem już we wtorek opolanie na swoim lodowisku podejmą kolejnego ważnego rywala, a mianowicie ekipę Unii Oświęcim. Początek o godz. 18.30.

Więcej o: