Przegrana Orlika na zakończenie sezonu zasadniczego

HOKEJ NA LODZIE. Mimo porażki w ostatnim pojedynku hokeiści opolskiego Orlika zakończyli sezon zasadniczy na drugim miejscu w tabeli grupy C. Przed nimi rywalizacja w play-off.
O tym, z kim zmierzą się w walce o awans do ekstraligi, zadecyduje losowanie, które odbędzie się w środę w siedzibie PZHL.

Wśród potencjalnych rywali są zwycięzca grupy C GKS Katowice oraz ostatni zespół grupy B KTH Krynica.

Ostatni pojedynek sezonu zasadniczego nie napawa optymizmem przed walką w fazie finałowej, bowiem Orlik przegrał w Katowicach z potencjalnym rywalem w play-off aż 1:7.

Był to już czwarty pojedynek tych zespołów w tym sezonie, wcześniej orlicy wygrali tylko raz 10:3 w Opolu, dwa pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami "gieksy" (8:2 w Opolu i 6:2 w Katowicach). Z "katehetami" Orlik także ma ujemny bilans, przegrał bowiem oba pojedynki w tym sezonie (3:4 w Opolu i 9:14 w Krynicy).

Rywalizacja w pierwszej rundzie play-off toczy się do trzech zwycięstw, pierwsze dwa mecze opolanie zagrają na wyjeździe już w najbliższy weekend.

Z kolei naszych juniorów młodszych czeka w tym tygodniu początek walki o medale ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Turniej finałowy, który odbędzie się w Sosnowcu, rusza w czwartek.

HC GKS Katowice - Orlik Opole 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)

Bramka dla Orlika: Sebastian Szydło

Orlik: Nobis - Błaszków, Bychawski, Waluszek, Korzeniowski, Hedberg, Resiak, Stopiński, Siwiak, Kosidło, Sznotala, Zwierz, Kaim, Słowik, Cwykiel, Sordon, Frańczak, Szydło, Wacławczyk