Dziesięć medali badmintonistów

Dwa złote, trzy srebrne i pięć brązowych krążków zdobyli badmintoniści z Opolszczyzny podczas indywidualnych mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców, które odbyły się w Choroszczy.
Nagrodę dla najlepszej juniorki zawodów zdobyła Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce), z kolei tytuł najlepszego młodzieżowca otrzymał Adrian Dziółko (UKS 15 Kędzierzyn-Koźle). Oboje zdobyli po dwa medale: złoty i srebrny. Wojtkowska zdecydowanie zdominowała rywalizację w grze singlowej, w całych mistrzostwach nie przegrała nawet seta, a w finale pokonała Ewę Piotrowską (Hubal Białystok) 2:0 (21:14, 21:11). Niewiele zabrakło, a w decydującym spotkaniu wystąpiłyby dwie juniorki Technika, jednak w półfinale wyższość Piotrowskiej uznać musiała Katarzyna Macedońska, która po porażce 1:2 (25:23, 13:21, 15:21) stanęła na najniższym stopniu podium. Drugi medal - srebrny - Wojtkowska wywalczyła w mikście, w którym wystąpiła wraz z kolegą klubowym Patrykiem Szymoniakiem. Badmintonista Technika także wywalczył dwa krążki, gdyż poza srebrem w grze mieszanej zdobył również brąz w singlu. Obok niego na najniższym stopniu podium gry pojedynczej juniorów stanął inny zawodnik z Głubczyc Przemysław Urban. Dla niego był to także drugi medal, wcześniej bowiem, grając w parze z Pawłem Pietryją (UKS Pszczyna), sięgnął po srebro w rywalizacji debli.

Podobnie jak Wojtkowska wśród juniorek także Dziółko w gronie młodzieżowców nie miał sobie równych w grze pojedynczej i także zwyciężył bez straty seta. Kędzierzynianin był bardzo bliski zdobycia złotego medalu także w grze podwójnej, w której wystąpił w parze z Wojciechem Lenartowiczem z Technika. Niestety, w finale po bardzo zaciętym pojedynku nasz duet musiał uznać wyższość pary Mateusz Ciurkot/Rafał Skrzek (Orbitek Straszęcin) i przegrał 1:2 (21:18, 18:21, 20:22). Brązowy medal w rywalizacji debli zdobyli z kolei Damian Broj (UKS) i Mateusz Czachor (Stal Nowa Dęba), którzy w półfinale przegrali z parą Dziółko/Lenartowicz 1:2 (17:21, 21:16, 21:16). Dorobek medalowy naszych reprezentantów uzupełnia brązowy medal duetu juniorek Technika Macedońska/Justyna Pasternak.