Dwa medale opolan na mistrzostwach Polski

LEKKOATLETYKA. Brązowy medal seniora Krzysztofa Plaskoty i srebrny juniorki Pauliny Rześniowieckiej to dorobek naszych reprezentantów w wielobojowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Opolu
Nasi wieloboiści już przed zawodami byli wymieniani wśród faworytów. Na własnym stadionie potwierdzili aspiracje i wysoką formę - nie tylko udało im się stanąć na podium, lecz także oboje pobili swoje rekordy życiowe.

Dla Plaskoty to drugi medal wielobojowych MP w karierze, przed rokiem w Pile zdobył srebro. Choć teraz zajął niższą pozycję, był ogromnie zadowolony. - To był bardzo dobry start. Rok temu była fatalna pogoda, a mój wynik był o ponad 350 punktów gorszy. Teraz na szczęście aura dopisała, poziom zawodów także był znacznie wyższy, więc brązowy medal jest wielkim osiągnięciem - cieszył się zawodnik AZS-u KU Politechniki Opolskiej. Po pierwszym dniu rywalizacji wydawało się, że może nawet sięgnąć po złoto, bowiem po pięciu konkurencjach plasował się na czele stawki. - Niestety, w drugim dniu nie było już tak dobrze. Niezadowolony jestem zwłaszcza z rzutu dyskiem i skoku o tyczce. W dysku liczyłem na wynik przynajmniej o pięć metrów lepszy, a w tyczce na treningach skaczę 30-40 cm wyżej niż teraz. Mimo to jestem bardzo zadowolony z pobicia życiówki, to jest dla mnie najważniejsze - podkreślał. Dzięki tak dobremu występowi opolanin już drugi rok z rzędu zakwalifikował się do kadry narodowej na drużynowy wielobojowy Puchar Europy. W rywalizacji seniorów zwyciężył Jacek Nabożny, który wyprzedził Dawida Pyrę (obaj z AZS-u AWF-u Wrocław) i Plaskotę.

Także Rześniowiecka - juniorka UKS-u MOS-u Opole - może być zadowolona ze startu. Co prawda nie udało jej się zdobyć złota, przegrała z Agnieszką Borowską (LKS Sztum), jednak także pobiła swój rekord życiowy.