Sport.pl

Pojadą w Polskę, aby pomóc chorym dzieciakom

W czwartek o godz. 10 spod kampusu Politechniki Opolskiej troje opolskich studentów wyruszy w wyprawę rowerową wokół Polski, aby wesprzeć Fundację ?Mam Marzenie?.
W akcji "Z AZS wkoło Polski po marzenia" weźmie udział troje opolan, studentów politechniki: Krzysztof Rejman (turystyka i rekreacja), Tomasz Wróbel (świeżo upieczony absolwent wychowania fizycznego) i Wojciech Stefaniak (fizjoterapia). Jako cel postawili sobie przejechanie w ciągu 20 dni na rowerach przynajmniej 3522 kilometrów (to mniej więcej tyle, ile liczy trasa tegorocznego Tour de France) wokół granic naszego kraju.

Celem akcji jest promocja Akademickiego Związku Sportowego, aktywności fizycznej, a zwłaszcza spełnienie jak największej liczby marzeń dzieci z opolskiego oddziału Fundacji "Mam Marzenie".

- Krzysiek kiedyś wpadł na taki pomysł, ja go podchwyciłem i wspólnie postanowiliśmy go zrealizować. Poza spełnieniem naszych pasji kolarskich, chcieliśmy wspomóc szczytny cel, dlatego zwróciliśmy się do Fundacji "Mam Marzenie" - wspomina Wróbel.

Nasi kolarze dziennie spędzą na rowerach nawet kilkanaście godzin. - Nocować będziemy w ośrodkach AZS-u albo u różnych życzliwych ludzi, których poznaliśmy przez internet. Koledzy są kolarzami, ja na co dzień jeżdżę na rowerze tylko rekreacyjnie, więc trochę obawiam się o swoją formę, ale myślę, że będzie dobrze - śmieje się Wróbel.

W trakcie wyprawy nasi studenci będą poszukiwać sponsorów, którzy zechcą przekazać pieniądze na realizację marzeń chorych dzieciaków. - W praktyce wyglądać to będzie bardzo różnie, w niektórych miejscach weźmiemy udział np. w happeningu czy festynie, w innych jesteśmy umówieni z władzami. Jak dokładnie to będzie wyglądało, okaże się tak naprawdę dopiero w trakcie wyprawy - dodaje.

Dodatkowo podczas akcji i jakiś czas po niej na allegro będzie można licytować atrakcyjne gadżety sportowe przekazane przez AZS (m.in. szablę wicemistrzów olimpijskich z Pekinu, koszulki z autografami siatkarzy, piłkę z autografami piłkarzy Legii), a środki uzbierane w ten sposób zasilą konto fundacji. Partnerami wyprawy są Klub Uczelniany AZS Politechniki Opolskiej oraz opolski oddział Fundacji "Mam Marzenie".