Oderka nareszcie wygrała w Opolu

PIŁKA NOŻNA. Po raz pierwszy w rozgrywkach III ligi opolska Oderka zwyciężyła na własnym stadionie i od razu efektownie, bo aż 3:0.
W dwóch wcześniejszych pojedynkach przed własną publicznością niebiesko-czerwoni mimo zdecydowanej przewagi przegrali z Victorią Częstochowa oraz zremisowali z MKS-em Myszków. Dziś wieczorem ku uciesze opolskich fanów nareszcie udało się zdobyć komplet punktów w pojedynku z Orłem Babienica/Psary.

Pierwsze pół godziny nie zapowiadało wysokiej wygranej gospodarzy, bo najpierw okazję do zdobycia gola stworzyli sobie rywale, którzy w 8. minucie byli bliscy wykorzystania błędu defensywy Oderki. Na szczęście pogubili się.

W 25. minucie powinno być 1:0. Doskonałe podanie Tadeusza Tyca doszło wprost do Piotra Joba, niestety, 19-letni opolanin przestrzelił z najbliższej odległości. Job zrehabilitował się już pięć minut później, gdy zagrał z rzutu rożnego wprost na głowę Marcina Majera, a ten umieścił piłkę w siatce.

Kolejne emocje opolscy kibice przeżyli tuż po przerwie, kiedy najpierw idealną sytuację zmarnował Wojciech Scisło, a w odpowiedzi to samo zrobił Szymon Przystalski. Na szczęście 20 minut przed końcem takiego błędu nie popełnił już Krystian Kowalczyk. Pomocnik Oderki wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońców gości, przypieczętowując zwycięstwo.

- Czułem, że Dominik Franek zagra mi tę piłkę, czekałem tylko, żeby nie spalić, a kiedy bramkarz rzucił się na pierwsze tempo, nie miałem już problemów ze skierowaniem piłki do siatki - opisywał akcję zadowolony strzelec drugiego gola.

- Założenia były takie, że czekamy na przeciwników na naszej połowie. Kiedy jednak zbytnio nie kwapili się z atakami, w drugiej połowie poszliśmy bardziej do przodu i nie było kłopotów ze strzeleniem dwóch kolejnych bramek - dodawał.

Dziesięć minut przed końcem po raz trzeci do bramki rywali trafił bowiem Franek, który potężnym strzałem zza pola karnego ustalił wynik meczu.

Oderka Opole - Orzeł Babienica/Psary 3:0 (1:0)

Bramki: Majer (30.), Kowalczyk (69.), Franek (80.)

Oderka: Bella - Zaczyk (46. Surowiak), Brzozowski, Majer, Michniewicz - Kowalczyk, Franek (81. Deja), Rewucki Ż, Job (55. Bednarski) - Tyc (71. Jaworski), Scisło