Sport.pl

Orliki na trzecim miejscu

HOKEJ NA LODZIE. Na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek I ligi Orlik Opole pokonał juniorów Unii Oświęcim i Naprzodu Janów i awansował na trzecią pozycję w tabeli.
W sobotę w Oświęcimiu opolanie nie mieli większych problemów ze zwycięstwem i pewnie wygrali 4:1. W niedzielę w Janowie było jeszcze lepiej, bowiem Orlik rozgromił rezerwy miejscowego Naprzodu aż 16:0. Było to czwarte i piąte zwycięstwo naszych hokeistów z rzędu, a dzięki tak dobrej postawie w ostatnich tygodniach orlicy po pierwszej rundzie rozrywek zaplecza ekstraligi zajmują wysoka trzecią pozycję w tabeli, ustępując jedynie ekipie Nesta Toruń i Polonii Bytom.

Runda rewanżowa rozpocznie się już w weekend, kiedy opolanie zagrają w Sosnowcu z SMS-em I i II. Wcześniej, bo już we wtorek czeka ich jeszcze ostatni pojedynek fazy grupowej Pucharu Polski z ekstraligowym Naprzodem Janów. W pięciu dotychczasowych meczach z zespołami z elity (poza Naprzodem, także z Unią Oświęcim i Cracovią Kraków), opolanie ponieśli komplet porażek. Czy na zakończenie uda im się przełamać złą passę? Odpowiedź poznamy we wtorek wieczorem. Początek pojedynku na Toropolu o godz. 18.30.