Orlik na szóstym miejscu

HOKEJ NA LODZIE. Juniorom młodszym opolskiego Orlika nie udało się awansować do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Małopolska 2011.
W ostatnich latach młodzi hokeiści z Opola odnosili spore sukcesy w rywalizacji w swoich kategoriach wiekowych. Cztery lata temu nasi juniorzy młodsi zdobyli w Krynicy złote krążki Olimpiady Młodzieży, dwa lata później ta sama grupa sięgnęła po brązowe medale centralnej ligi juniorów, a dziś ci hokeiści stanowią trzon zespołu seniorów. W ich ślady mogła pójść kolejna grupa wychowanków Orlika, niestety tym razem zakończyło się na turnieju półfinałowym.

Młodzi opolanie podczas zawodów w Nowym Targu musieli uznać wyższość miejscowego MMKS-u Podhale (0:6) i Sokoła Toruń (4:8), w trzecim spotkaniu co prawda ograli UHKS Mazowsze Warszawa (6:4), ale było to zbyt mało, aby awansować do turnieju finałowego w Krynicy. Ostatecznie orlicy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i szóste w klasyfikacji generalnej.

W środę w turnieju finałowym MMKS Podhale zmierzy się z drugą drużyną półfinału w Oświęcimiu Stoczniowcem Gdańsk, a Sokoły zagrają ze zwycięzcą tamtej rywalizacji Sielcem Sosnowiec.

Orlicy byli ostatnimi reprezentantami Opolszczyzny podczas tegorocznej OOM, nasz region zdobył na niej w sumie cztery srebrne medale. Wszystkie przypadły w udziale Marcie Wójcik (AZS KU Politechnika Opolska) w short-tracku.