Sport.pl

Wymęczone zwycięstwo SMS-u

SIATKÓWKA. SMS LO2 Opole wygrał pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w II lidze z Victorią Lubliniec 3:2. Dyspozycja opolskiego zespołu, jak i sam wynik pozostawia jednak wiele do życzenia.
W pierwszym secie wydawało się, że opolanki są w stanie zakończyć spotkanie zwycięsko w trzech odsłonach. Co prawda bardzo duża ilość błędów w zagrywce pozwoliła przeciwniczkom utrzymywać kontakt, jednak nie było mocnych, ani w bloku, ani w przyjęciu, na skuteczne ataki Wandy Cholewy, Dominiki Krupy, czy Joanny Moczko.

Niestety to, co udawało się w pierwszej odsłonie, całkiem nie wychodziło w drugiej i trzeciej, w skutek czego to przyjezdne wyszły niespodziewanie na prowadzenie 2:1. W czwartej partii opolanki znów zagrały tak, jak potrafią najlepiej, czego efektem była wygrana do 16. W tie-breaku znów nie brakowało emocji, bo Victoria prowadziła już nawet 9:5. Na szczęście skuteczna końcówka dała zwycięstwo naszym siatkarkom. Mecz rewanżowy odbędzie się za dwa tygodnie w Lublińcu. SMS jeśli chce pozostać w II lidze musi tam powalczyć o wygraną. - Rewanż powinno się zagrać jakby żaden poprzedni mecz się nie odbył. Dlatego wracamy do normalnych treningów i będziemy robić to co do nas należy, aby nie musieć się wstydzić po kolejnym meczu - komentuje kapitan SMS-u Marta Sikora. SMS LO2 Opole - Victoria Lubliniec 3:2 (25:22,23:25,21:25,25:16,15:13) SMS: Cholewa, Krupa, Moczko, Owusu, Sikora, Szewczyk, Michalak (l) oraz Paczkowska, Sachnik, Kupczak, Kubacka