VI Opolski Festiwal Skoków zbliża się wielkimi skokami - [WIDEO]

Dziś przed południem na opolskim rynku odsłonięto wystawę fotograficzną promującą VI opolski Festiwal Skoków, który odbędzie się w następną niedzielę (12 czerwca).
W oficjalnym otwarciu wystawy prezydentowi Ryszardowi Zembaczyńskiemu pomagały m.in. przedszkolaki z PP nr 30. To znak, że jak co roku, podczas festiwalu nie może zabraknąć konkursu Mały Olimpijczyk, w którym najmłodsi mogą spotkać się i rywalizować u boku byłych gwiazd królowej sportu. Tradycyjnie już do Opola zawita cała "gromada" olimpijczyków, a wśród nich m.in. Jacek Wszoła, Artur Partyka, Zdzisław Hofman, Władysław Kozakiewicz, Stanisław Szozda, Eugeniusz Pędzisz, Janusz Trzepizur, czy Henryk Budzicz.

Główną częścią imprezy będą oczywiście konkursy skoków wzwyż kobiet i mężczyzn. Niestety na stadionie im. opolskich olimpijczyków nie pojawi się ubiegłoroczny zwycięzca, rekordzista stadionu i zdobywca najlepszego wyniku 2010 roku na świecie (2,36 - skoczył go właśnie w Opolu) Rosjanin Ivan Uchow. Przyjedzie za to inny reprezentant tego kraju Aleksiej Dmitrik (rekord życiowy 2,30), halowy wicemistrz Europy z 2009 roku, a także czołówka skoczków wzwyż w naszym kraju z mistrzem i wicemistrzem Polski Wojciechem Theinerem i opolaninem Konradem Owczarkiem na czele. Bardzo ciekawie zapowiada się także konkurs żeński, w którym wystartuje m.in. Rosjanka Irina Gordiejewa (życiówka 2,02), jest wiec szansa na pierwszy ponad dwumetrowy skok kobiety na opolskim stadionie.