Bratobójcze pojedynki naszych młodzieżowców

W makroregionalnych ligach juniorów i juniorów młodszych, w których występują nasi piłkarze, doszło do podwójnych derbów. Za każdym razem wygrywały drużyny wyżej notowane.
W grupie starszych futbolistów cieszyć się mogli przedstawiciele Pomologii Prószków, którzy pokonali u siebie MOSiR Opole 3:1. Do wygranej poprowadził tę drużynę zdobywca dwóch bramek Tomasz Kwasik, z kolei Daniel Siodlaczek dołożył jedno trafienie. Z grona opolan zdołał odpowiedzieć tylko Michał Cwalina. Przed ostatnią kolejką Pomologia plasuje się na czwartym miejscu w siedmiozespołowej stawce, natomiast opolanie są przedostatni.

Z kolei w rywalizacji młodszych futbolistów Odra Opole rozprawiła się w Brzegu z tamtejszą Stalą 2:0 po golach Marcina Niemczyka i Dennisa Gordzielika. Ta wygrana pozwoliła niebiesko-czerwonym na zachowanie szans awansu do finału mistrzostw Polski. Wiceliderzy z Opola tracą bowiem do prowadzącego w stawce Gwarka Zabrze trzy punkty. W ostatniej kolejce podejmą Zagłębie Lubin. Natomiast zabrzanie zmierzą się na wyjeździe z bardzo niewygodnym dla nich Stadionem Śląskim Chorzów.