Odra zrobiła kolejny krok w stronę II ligi

Piłkarze z Opola wygrali we wtorek w derbach Opolszczyzny w Leśnicy z miejscowym LZS-em 1:0. Dzięki temu nie tylko odrobili nieco strat do prowadzącej w tabeli Przyszłości Rogów, ale i powiększyli przewagę nad kolejnymi rywalami.
Pojedynki na specyficznym boisku w Leśnicy nie należą do łatwych, a dodatkowo we wtorkowym meczu grę utrudniała jeszcze aura. Faworyzowani goście z Opola długo nie potrafili sforsować obrony miejscowych, a kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w końcówce - konkretnie w 83. minucie - bramkarza miejscowych pokonał Remigiusz Malicki. Dla sprowadzonego zimą z Ruchu Zdzieszowice napastnika jest to dopiero pierwsze trafienie w barwach niebiesko-czerwonych, ale może się ono okazać niezwykle cenne. Jakakolwiek strata punktów w Leśnicy mogłaby przesądzić o awansie, a w zasadzie jego braku, Odry do II ligi.

Dzięki wygranej strata opolan do lidera zmalała do dwóch punktów, a dodatkowo powiększyli oni przewagę nad kolejnymi zespołami. Wtorkowy wynik praktycznie przekreślił szanse na awans Polonii Łaziska Górne, w środę może je stracić także BKS Stal Bielsko-Biała, który gra zaległy mecz z Odrą Wodzisław. O awans rywalizują jeszcze Skra Częstochowa i Pniówek Pawłowice Śl., ale muszą liczyć na "wpadki" lidera i wicelidera. O wszystkim zadecyduje więc forma piłkarzy z Rogowa i Opola w najbliższych niespełna trzech (w przypadku Odry dwóch, bo w ostatniej kolejce otrzyma walkowera za mecz z Victorią Chróścice) tygodniach, a zwłaszcza bezpośrednie starcie Odry z Przyszłością 15 czerwca przy Oleskiej.

Wcześniej Odrę czekają jeszcze kolejne derby w Namysłowie (w najbliższą sobotę), a później (w środę 19 czerwca) następny wyjazdowy mecz derbowy w nieodległych Czarnowąsach. Być może to właśnie tam piłkarze i kibice z Opola będą cieszyć się z awansu do II ligi.LZS Leśnica - Odra Opole 0:1 (0:0)

Bramka: Remigiusz Malicki (83.)

LZS: Pietrek - Nowak, Fedorowicz, M. Dyczek, Piotr Dyczek (87. Janczarek), Gwiaździński, Rychlewicz (78. Chojnowski), Sikora (61. Paweł Dyczek), Moneta (83. Antosz), Sopel, Dudek

Odra: Danowski - Kowalczyk (88. Surowiak), Michniewicz, Drąg, Łoziński, Wawrzyniak (46. Cieluch), Filipowicz (73. Malicki), Deja, Copik, Tomanek, Setla (73. Wolny)