Uratował życie piłkarza. Dziś otrzymał nagrodę

W opolskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji nagrodzono dziś funkcjonariuszy, którzy szczególnie wyróżnili się pracą i zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Jednym z nagrodzonych był Łukasz Staromłyński, który dzięki szybkiej interwencji prawdopodobnie uratował życie zawodnika Odry Opole Tomasza Drąga.
- Dziś nagradzamy funkcjonariuszy, którzy swoją pracą gwarantują, że społeczeństwo naszego regionu jest bezpieczne. W żaden sposób nie wpłynęły ostatnie wydarzenia i cały czas pracujemy na wysokich obrotach - mówił insp. Jan Lach, pełniący obowiązki opolskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Jednym z 18 nagrodzonych policjantów był Łukasz Staromłyński z samodzielnego pododdziału prewencji KWP.

Przypomnijmy, że na odbywającym się w sobotę meczu pomiędzy zespołami Startu Namysłów a Odrą Opole w 60. minucie spotkania jeden z zawodników nagle zasłabł i upadł na murawę. Podbiegło do niego kilku kolegów i próbowali udzielić mu pomocy. W pewnym momencie, widząc, że z ich kolegą jest coraz gorzej, zaczęli wołać o pomoc. - Staliśmy z boku w odosobnionym miejscu. Gdy zauważyłem, co się dzieje, za zgodą swojego dowódcy natychmiast zareagowałem - opowiada Staromłyński.

Funkcjonariusz podbiegł do nieprzytomnego już zawodnika i stwierdził u mężczyzny zatrzymanie krążenia. Natychmiast podjął resuscytację. Po krótkim masażu serca czynności życiowe poszkodowanego udało się przywrócić.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

- Nie czuję się bohaterem, po prostu zrobiłem, co do mnie należało. To miłe uczucie, że udało się komuś pomóc. Cieszę się, że ten zawodnik wraca do zdrowia - mówił skromnie Staromłyński.

Po akcji ratowniczej na boisku Staromłyński wspólnie z dwoma innymi policjantami z ambulansu opolskiej prewencji przekazał piłkarza lekarzowi zespołu specjalistycznego z Namysłowa. Po serii badań przeprowadzonych w szpitalu w Namysłowie okazało się, że zawodnikowi nic poważnego się nie stało. Zdaniem lekarzy szybka i zdecydowana reakcja policjanta oraz fachowo przeprowadzone czynności ratownicze prawdopodobnie uratowały życie piłkarzowi. Posterunkowy Łukasz Staromłyński służy w policji od roku, posiada uprawnienia ratownika medycznego, a wcześniej pracował między innymi w pogotowiu ratunkowym. Za swoją postawę otrzymał we wtorek nagrodę.