Fatalne zakończenie roku. Odra Opole przegrała z outsiderem II ligi

Piłkarze z Opola ulegli w niedzielę w Jarocinie z ostatnią drużyną w tabeli grupy zachodniej II ligi, miejscowym Jarotą, aż 1:3. To trzecia porażka z rzędu i siódmy kolejny mecz ligowy bez wygranej niebiesko-czerwonych.
O porażce zadecydowało pierwsza półgodzina gry, po której gospodarze prowadzili już 2:0. Najpierw, już w ósmej minucie, Bartłomieja Danowskiego pokonał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Hubert Oczkowski (piłka odbiła się jeszcze do Macieja Michniewicza i wpadła do bramki), a w 30. również głową, także po dograniu z wolnego, podwyższył Bartosz Kieliba.

Co prawda nadzieje na dobry wynik przedłużył tuż po przerwie Dawid Wolny, który zdobył kontaktowego gola, ale - jak się okazało - było to wszystko, na co stać było Odrę w tym spotkaniu. W 61. minucie wynik ustalił Krzysztof Bartoszak, który wykorzystał rzut karny.

Tym samym opolanie zakończą rok na 13. pozycji w tabeli, mając w dorobku tylko 19 punktów. Odra zagrała w składzie: Danowski - Cienciała, Michniewicz, Copik, Skrzypczak, Tomanek (71. Kowalczyk), Wawrzyniak (46. Giel), Glanowski, Łoziński (40. Cieluch), Wolny, Kocur.

Pozostali nasi II-ligowcy w 18., rozegranej awansem pierwszej wiosennej kolejce rozgrywek zaliczyli remis (Rozwój Katowice - MKS Kluczbork 2:2) i porażkę (Ruch Zdzieszowice - UKP Zielona Góra 0:2). W tabeli najwyżej z naszych znajduje się MKS, który jest na pozycji 12. (20 punktów na koncie), z kolei Ruch zajmuje miejsce 16., czyli trzecie od końca (16 punktów).