Dziewiąty nowy piłkarz w Odrze Opole, a to jeszcze nie koniec

Kibice niebiesko-czerwonych przyzwyczaili się już do tego, że mniej więcej co pół roku w klubie dochodzi do sporych zmian kadrowych. To, co dzieje się w Odrze tej zimy, trudno nazwać jednak inaczej niż prawdziwą rewolucją.
Z klubem właśnie związał się 20-letni pomocnik, wychowanek Widzewa Łódź, Bartosz Pawlak, który podpisał kontrakt do końca tego sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok. To syn znanego piłkarza Widzewa i ŁKS-u Łódź, a także m.in. Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin (ponad 350 spotkań w ekstraklasie), występował również w lidze chińskiej i greckiej, a we wrześniu ubiegłego roku został trenerem Widzewa (na początku stycznia zastąpił go Artur Skowronek).

Bartosz Pawlak poza zespołem juniorskim Widzewa występował także w rezerwach tego klubu oraz w ŁKS-ie Łódź ME, Sokole Aleksandrów Łódzki, Warcie Sieradz, a ostatnie pół roku spędził w IV-ligowej Concordii Piotrków Trybunalski, skąd trafił do Opola.

To już dziewiąty nowy piłkarz Odry zatrudniony w ostatnim czasie (wcześniej kontrakty podpisali dwaj bramkarze Damian Primel i Maciej Krakowiak, obrońcy Ivan Udarević, Donatas Nakrosius, Adrian Żmija, pomocnik Patryk Duda oraz napastnicy Piotr Bondziul i Dawid Jarka), a jeśli doliczyć do tego także zmianę na ławce trenerskiej, na której Dariusza Żurawia zastąpił Petr Nemec (dodatkowo nowym asystentem trenera został Piotr Plewnia, a trenerem bramkarzy Adam Kania), można powiedzieć, że wiosną Odra zaprezentuje się kibicom w zupełnie odmienionym składzie.

Wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec, bo trener Nemec wciąż przygląda się jeszcze dwóm młodzieżowcom - Dariuszowi Zapotocznemu (GKS Katowice) i Hubertowi Kotusowi (Ruch Chorzów), a być może w najbliższych dniach oni także oficjalnie podpiszą umowy z Odrą.

Inauguracja rundy wiosennej grupy zachodniej II ligi już 8 marca, kiedy na stadionie przy ul. Oleskiej pojawi się trzeci zespół w tabeli - Bytovia Bytów, prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Pawła Janasa.