Krzesełka z Okrąglaka wylądowały na Oleskiej [ZDJĘCIA]

Jeszcze dziś planowane jest zakończenie montażu siedzisk w sektorze dla kibiców gości na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu. To pierwszy, ale nie ostatni, etap modernizacji obiektu zgodnie z wymogami licencyjnymi na II ligę.
Co prawda Odra Opole już od dziesięciu miesięcy występuje na tym szczeblu rozgrywkowym, ale licencja PZPN na grę na trzecim froncie została przyznana klubowi z tzw. nadzorem infrastrukturalnym. Największe zastrzeżenia piłkarskiej centrali dotyczyły stanu szatni na stadionie, ale komisja licencyjna miała także inne uwagi.

Kłopot z szatniami już dawno został rozwiązany, bowiem przeszły one remont generalny, a obecnie spełniają wymogi UEFA i FIFA. Wśród pozostałych uwag PZPN był także m.in. brak siedzisk w sektorze gości, brak stanowiska dla sędziego technicznego oraz brak miejsc i dróg dojazdowych dla niepełnosprawnych.

Przy okazji składania wniosku licencyjnego na kolejny sezon, związek znów wytknął Odrze te braki, a z tego powodu MOSiR, który zarządza obiektem, rozpoczął wprowadzania odpowiednich zmian na stadionie. Na początek postanowiono zamontować krzesełka w sektorze E, przeznaczonym dla kibiców gości. Prace trwają od kilku dni, a mają się zakończyć jeszcze dziś.

Jak informuje MOSiR, całkowity koszt inwestycji wynosi nieco ponad 5 tys. zł, a objął on demontaż krzesełek w hali Okrąglak, ich transport na stadion i montaż w sektorze dla gości. W sumie ma się tam znaleźć 368 siedzisk.

To oczywiście nie koniec prac, bowiem do Opola dotarło właśnie specjalne stanowisko sędziowskie, trwa także przygotowywanie stanowiska i przejścia dla osób niepełnosprawnych. - Jesteśmy w stałym kontakcie z PZPN i mogę zapewnić, że wszystkie prace zostaną przeprowadzone w odpowiednim terminie - podkreśla dyrektor MOSiR-u Sławomir Kożuszko.