MKS Kluczbork opuścił strefę spadkową. Odra Opole tuż "pod kreską"

Środa była bardzo udana dla piłkarzy z Kluczborka, którzy wygrali z Jarotą Jarocin 2:0 i awansowali na gwarantujące utrzymanie, ósme miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi. W tabeli tuż za MKS-em jest Odra Opole, która zremisowała z Wartą Poznań 2:2. Ruch Zdzieszowice przegrał z Chrobrym Głogów 0:1.
Piotr Giel strzela - MKS wygrywa

Spotkanie w Jarocinie doskonale rozpoczęło się dla naszej drużyny, bo już w 7. minucie objęła ona prowadzenie po trafieniu Piotra Giela. Później do głosu doszli gospodarze, którzy mieli kilka okazji do wyrównania, ale brakowało im skuteczności i szczęścia, m.in. w końcówce piłkarze MKS-u wybili piłkę z linii bramkowej.

W doliczonym czasie gry Jarotę dobił Piotr Burski, który zdobył drugiego gola i przypieczętował zwycięstwo gości. Co ciekawe, gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartką ukarany został bowiem Hubert Oczkowski. Dzięki wygranej MKS awansował na ósme miejsce w tabeli.

Paweł Giel też trafia - Odra remisuje

Szansę na wyprzedzenie biało-niebieskich miała Odra, która rozpoczęła swoje spotkanie w Poznaniu godzinę później, warunkiem było jednak zwycięstwo. Najwięcej emocji kibice na stadionie Warty przeżyli w końcówce meczu, w której padły wszystkie cztery bramki.

Najpierw w 73. minucie gola dla gości zdobył brat bliźniak Piotra - Paweł Giel, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Z korzystnego wyniku Odra cieszyła się jednak zaledwie cztery minuty, bowiem w 74. i 76. minucie miejscowi - a konkretnie Paweł Piceluk - wykorzystali zagapienie opolskich obrońców i dwukrotnie pokonali Damiana Primela.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zdobędą komplet punktów, w 82. minucie wyrównał Dariusz Zapotoczny. W tabeli Odra ma tylko jeden punkt straty do MKS-u.

Ruch w coraz gorszym położeniu, Chrobry w I lidze

Sześć punktów mniej niż MKS zgromadził jak na razie trzeci z naszych II-ligowców Ruch Zdzieszowice, który tym razem przegrał u siebie z wiceliderem Chrobrym Głogów 0:1. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 27. minucie Mateusz Hałambiec. Później Ruch miał kilka okazji do wyrównania, ale nie zdołał zmienić wyniku. Tym samym "Zdzichy" mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

Dla ekipy z województwa dolnośląskiego zwycięstwo w Zdzieszowicach miało ogromne znaczenie, oznacza ono bowiem, że Chrobry - po 17 latach przerwy - wraca na zaplecze ekstraklasy. Co ciekawe, choć głogowianie plasują się obecnie na drugim miejscu w tabeli, awans mają już zapewniony, gdyż otrzymają jeszcze walkowera za mecz z wycofanym z rozgrywek KS-em Polkowice.

Warto dodać, że do zakończenia sezonu pozostały tylko trzy kolejki. W najbliższej, już w sobotę, Odra podejmie (stadion przy ul. Oleskiej, godz. 17) siódmy zespół w tabeli Błękitnych Stargard Szczeciński. Przed własną publicznością zagra także MKS, który zmierzy się (stadion przy ul. Sportowej, godz. 17) z liderem Bytovią Bytów. Ruch będzie odpoczywał, otrzyma walkowera za spotkanie z Polkowicami.

Pozostałe wyniki - mogło być lepiej

Warto jeszcze spojrzeć na inne rezultaty środowej, 31. kolejki rozgrywek, a te ułożyły się niezbyt korzystnie dla naszych zespołów. Co prawda punkty straciła część drużyn walczących o utrzymanie: Polonia Bytom przegrała w Bytowie z Bytovią 0:1, a Raków Częstochowa poległ w Wałbrzychu z - prowadzonym przez opolskiego trenera Andrzeja Polaka Górnikiem 0:2 (po tej porażce do dymisji podał się częstochowski trener Jerzy Brzęczek). Ale w pozostałych dwóch najbardziej interesujących nas meczach wygrały Gryf Wejherowo i wspomniani Błękitni Stargard Szczeciński.

Ekipa Gryfa pokonała w Katowicach miejscowy Rozwój 2:1, a Błękitni również 2:1 zwyciężyli u siebie z Ostrovią Ostrów Wlkp., strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

Komplet punktów zdobyły także UKP Zielona Góra (wygrana w Sosnowcu z Zagłębiem 2:0) oraz Calisia Kalisz (walkower za mecz z Polkowicami), ale te wyniki nie mają już znaczenia, bo oba kluby - podobnie jak Jarota Jarocin - już wcześniej straciły szansę na utrzymanie.