Smutne pożegnanie Odry Opole z II ligą [ZDJĘCIA]

Niemalże dokładnie rok temu na stadionie przy ul. Oleskiej kibice i piłkarze Odry świętowali awans do II ligi. Dziś w tym samym miejscu nastroje były zupełnie odmienne, bo opolski klub w słabym stylu pożegnał się z tą klasą rozgrywkową.
Na pożegnanie z trzecim frontem podopieczni Petra Nemca nie sprawili swoim kibicom radości i przegrali z trzecim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Mecz nie przyniósł kibicom zbyt wielu emocji, ale i warunki do gry były fatalne, bo temperatura wynosiła ponad 30 st. C w cieniu, a dała się we znaki nawet tablicy świetnej, która odmówiła posłuszeństwa. Mecz zresztą kilka razy przerywano, aby piłkarze mogli uzupełnić płyny.

Temperatura dała się we znaki

W takich warunkach tempo gry nie było porywające. Goście od początku przeważali i raz po raz starali się zaskoczyć Macieja Krakowiaka strzałami z dystansu. Udało im się w 35. minucie, kiedy zupełnie niepilnowany Przemysław Mizgała przebiegł wzdłuż pola karnego i kapitalnie uderzył w samo okienko. Jak się okazało, to wystarczyło Zagłębiu do zwycięstwa.

Tuż przed zmianą stron doskonałą okazję do wyrównania miał Piotr Bondziul, ale w sytuacji sam na sam, lobując bramkarza rywali, minimalnie chybił.

W drugiej połowie Odra przejęła inicjatywę na boisku i powinna zdobyć co najmniej jedną bramkę. Niestety, najpierw Marcin Kocur w bardzo dobrej sytuacji strzelił ponad bramką, dziesięć minut później, będąc sam na sam, minimalnie przestrzelił Tomasz Wawrzyniak, a w końcówce Kocur trafił jeszcze w poprzeczkę, a Bartosz Sobczyński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Mateuszem Wieczorkiem.

W ostatnim spotkaniu sezonu Odra wystąpiła w składzie: Krakowiak - Narkosius, Udarevic, Michniewicz, Kowalczyk, Duda (66. Sobczyński), Wawrzyniak Ż, Glanowski, Zapotoczny (75. Skrzypczak), Bondziul (56. Kocur), Jarka (62. Giel).

Głośno na trybunach

Wiele niestety także niepozytywnych rzeczy działo się na trybunach, bowiem w drugiej połowie kibice zasiadający w sektorze A zaczęli rzucać petardy hukowe, a przed stadionem odpalono racę dymną. Policja ochraniająca spotkanie po meczu przy wyjściu długo jeszcze sprawdzała, identyfikowała i zatrzymywała kibiców.

Zresztą z uwagi na przyjazd około 250 fanów z Sosnowca spotkanie miało status podwyższonego ryzyka, a zabezpieczały go wyjątkowo liczne służby ochrony i policji.

Odra i Ruch w III lidze

Wynik spotkania nie zmienił zasadniczo sytuacji w tabeli, bowiem Odra już wcześniej straciła szanse na utrzymanie, a mimo porażki utrzymała 12. lokatę w grupie zachodniej II ligi.

Oprócz niebiesko-czerwonych spadły także Ruch Zdzieszowice, Polonia Bytom, Raków Częstochowa, Gryf Wejherowo, Ostrovia Ostrów Wlkp., UKP Zielona Góra, Calisia Kalisz, Jarota Jarocin i KS Polkowice, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.