Trzech nowych piłkarzy podpisało kontrakty z Odrą

Ostatni dzień przed wyjazdem na krótkie zgrupowanie był wyjątkowo pracowity dla działaczy opolskiego klubu. Roczne umowy z niebiesko-czerwonymi podpisało właśnie aż trzech piłkarzy: obrońca, pomocnik i napastnik.
Wygląda więc na to, że zgodnie z planem trenera Zbigniewa Smółki Odra praktycznie zamknie kadrę na sezon 2014/2015 przed wyjazdem na trzydniowy obóz do Głuchołaz. Na południe naszego regionu wraz z pozostałymi opolskimi piłkarzami pojedzie więc trzech nowych graczy, bowiem kontrakty z Odrą zawarli właśnie 29-letni obrońca Bartłomiej Gawron, 22-letni pomocnik Mateusz Ganczarczyk i dwa lata starszy Marek Gładkowski.

Ten pierwszy piłkarz swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Śląsku Wrocław, później krótko występował w MKS-ie Oława, a potem przez pięć lat grał w Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. W sezonie 2012/2013 był graczem MKS-u Kluczbork, po czym na rok wrócił do Kątów Wrocławskich, skąd właśnie przeniósł się do Opola.

W innych klubach z naszego województwa występował w przeszłości także Gładkowski, który jest wychowankiem Piasta Gliwice, potem grał w LZS-ie Leśnica, Energetyku ROW Rybnik i w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu w Ruchu Zdzieszowice. Co ciekawe, w poprzednim sezonie dwukrotnie miał okazję wystąpić przeciwko Odrze, najpierw w barwach Energetyka w meczu Pucharu Polski (zdobył bramkę w dogrywce), a później w zespole Zdzichów w rozgrywkach II ligi.

Trzeci z nowych graczy niebiesko-czerwonych, Mateusz Ganczarczyk, jest wychowankiem MKS-u Oława i właśnie stamtąd przyszedł do Opola. Co ciekawe, niedawno kontrakt z naszym klubem podpisał jego trzy lata starszy brat Krzysztof.

Dziś opolscy piłkarze wyjadą na krótkie zgrupowanie do Głuchołaz, a na początek czeka ich sparing z czeską drużyną FK Jesenik, który odbędzie się jeszcze dziś o godz. 18.