Odra Opole wysoko wygrała i jest wiceliderem III ligi

Skuteczność w końcówkach pierwszej i drugiej połowy zadecydowała o zwycięstwie niebiesko-czerwonych z Grunwaldem Ruda Śląska 3:0. Bohaterem spotkania po raz kolejny został Janusz Gancarczyk, a także bramkarz Grzegorz Kleemann, który obronił rzut karny.
Najbardziej doświadczony piłkarz w opolskiej drużynie, były reprezentant Polski, znów błysnął skutecznością. Przed tygodniem strzelił dwa gole w pojedynku z LKS-em Czaniec (2:2), dziś powtórzy ten wyczyn na stadionie w Rudzie Śląskiej.

Odra objęła prowadzenie w 42. minucie spotkania, po tym jak bramkarz miejscowych Marcin Soldak obronił co prawda strzał Rafała Brusiły, ale nie miał już szans złapać dobitki wspomnianego Janusza Gancarczyka.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia młodszego z braci Gancarczyków - Krzysztofa - w słupek. Chwilę później najlepszą okazje do wyrównania miał Michał Brzozowski. W 52. minucie Radosław Flejterski sfaulował w polu karnym Rafała Stanisławskiego, za co sędzia podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Mimo to wynik pozostał bez zmian, bo strzał Brzozowskiego doskonale obronił 17-letni Grzegorz Kleemann.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gości, w doliczonym czasie gry kibice zobaczyli jeszcze dwa gole. Najpierw co prawda minimalnie przestrzelił junior Marcin Niemczyk, ale chwilę później po szybkim kontrataku Janusz Gancarczyk dostał doskonałe podanie od Marka Gładkowskiego i w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi Grunwaldu. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się Maciej Michniewicz, który po raz trzeci umieścił piłkę w siatce gospodarzy i ustalił wynik meczu.

Dzięki temu zwycięstwu Odra wskoczyła na drugie miejsce w tabeli, trzeba jednak pamiętać, że pozostałe drużyny III ligi opolsko-śląskiej dopiero rozegrają swoje spotkania 11. kolejki. Z zespołów z Opolszczyzny u siebie zagrają dziś Swornica Czarnowąsy z Polonią Łaziska Górne i Skalnik Gracze z Górnikiem II Zabrze, oba spotkania rozpoczną się o godz. 16. Wyjazdy czekają z kolei Małąpanew Ozimek, która o tej samej porze zmierzy się w Bytomiu z liderem, niepokonaną Polonią oraz Ruch Zdzieszowice, który w niedzielne przedpołudnie zagra w Gliwicach z rezerwami Piasta.

Grunwald Ruda Śl. - Odra Opole 0:3 (0:1)

Bramki: Janusz Gancarczyk (42.), (90.), Maciej Michniewicz (90.)

Odra: Kleemann - K. Gancarczyk Ż (86. Napora), Gawron, Michniewicz, Brusiło, Deja (80. Cieluch), Peroński, Flejterski Ż, J. Gancarczyk, M. Gancarczyk (63. Niemczyk), Wolny (70. Gładkowski)

Grunwald: Soldak - Łęcki, Wolek, Szczypior, Kiepura (79. Kowalski), Brzozowski, Jagodziński, Maciongowski, Ciołek, Stanisławski (74. Bryk), Kot (58. Dreszer)