Sport.pl

Odra Opole o krok od baraży o awans do II ligi

W meczu na szczycie III ligi opolsko-śląskiej piłkarze z Opola pokonali w sobotę na własnym stadionie Polonię Bytom 2:1 i na cztery kolejki przed końcem sezonu są w komfortowej sytuacji. Dość powiedzieć, że mogą sobie nawet pozwolić na jedną wpadkę.
Stawka pojedynku lidera z wiceliderem była ogromna, bo przed spotkaniem obie drużyny miały po 75 punktów, a w pierwszym starciu w Bytomiu padł remis 1:1 (ma to o tyle duże znaczenie, że przy równej liczbie punktów liczą się wyniki bezpośredniej rywalizacji). W tej sytuacji mecz na stadionie przy Oleskiej urastał do miana bezpośredniego starcia o baraże, a po zwycięstwie Odry można powiedzieć, że nasi futboliści są o krok od ich wywalczenia. Trzypunktowa przewaga i lepszy bilans bezpośrednich meczów powoduje bowiem, że nawet jeśli Polonia wygra wszystkie cztery ostatnie spotkania, a Odra raz zremisuje - lub nawet przegra - i tak w lidze zwyciężą piłkarze z Opola.

- Zostały cztery spotkania i wszystko jest do nadrobienia - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener polonistów Jacek Trzeciak.

Co do samego spotkania, to jak przystało na starcie dwóch najlepszych drużyn, na boisku było niemalże wszystko co najlepsze w futbolu: wysoki poziom, wiele ciekawych sytuacji bramkowych, gole, rzut karny, czerwona kartka, głośny doping, świetna oprawa, tłumy kibiców (około 2,5 tys., rekord frekwencji w tym sezonie) i ogromne emocje, bo w końcówce goście kilka razy byli bliscy wyrównania. Byli także bohaterowie, a w zespole Odry na to miano bez wątpienia zasługują strzelcy bramek: bracia Gancarczyk - Waldemar i najlepszy na boisku Janusz - oraz młody bramkarz Tobiasz Weinzettel, który wczoraj obchodził 19. urodziny.

Warto dodać, że nasz zespół kolejny mecz zagra już w środę, kiedy podejmie u siebie (godz. 19) czwartą w tabeli Stal Bielsko-Biała (tydzień temu Stal pokonała Polonię 1:0). Później Odrę czeka wyjazd do Bytomia na mecz z Szombierkami (30 maja), kolejne niełatwe spotkanie u siebie ze Skrą Częstochowa (3 czerwca) i na zakończenie wyjazd do Pawłowic Śląskich na pojedynek z Pniówkiem (6 czerwca). Jeśli Odra zdobędzie w tych meczach przynajmniej dziewięć punktów, przypieczętuje awans do baraży.

Już wiadomo, że rywalem najlepszej drużyny III ligi opolsko-śląskiej będzie w nich Warta Poznań, która w sobotę pokonała Spartę Brodnica 1:0 i przypieczętowała triumf w rozgrywkach kujawsko-pomorsko-wielkopolskich (na trzy kolejki przed końcem ma dziesięć punktów przewagi). Spotkania barażowe zaplanowane są na 13 i 17 czerwca. Pierwsze odbędzie się w Poznaniu, rewanż w Opolu (oczywiście jeśli nasz zespół zagra w barażach). Przypomnijmy, że Odra i Warta w ubiegłym sezonie występowały w II lidze. Oba spotkania zakończyły się remisami: w Opolu 1:1, w Poznaniu 2:2. Gdyby teraz powtórzyły się te wyniki, to Odra awansowałaby do II ligi.

Więcej o: