Sport.pl

Znamy termin barażów o II ligę. Zagra w nich Odra?

Choć w piłkarskich zmaganiach mamy zimową przerwę i do końca rywalizacji choćby w III lidze jeszcze sporo czasu to Polski Związek Piłki Nożnej podał do wiadomości terminy meczów barażowych o udział w rozgrywkach II ligi. Pierwsze spotkania między mistrzami poszczególnych grup odbędą się 11 czerwca, a rewanże cztery dni później.
Podajemy tę informację, albowiem w grupie opolsko-śląskiej przewodzi Odra Opole i na dzień dzisiejszy ma prawo gry w tych zmaganiach. Jeśli podopieczni Jana Furlepy na koniec rozgrywek zachowają pozycję lidera to w decydujących spotkaniach zmierzą się z mistrzem grupy pomorsko-zachodniopomorskiej. Tam aktualnie dość zdecydowanie prowadzi GKS Przodkowo, który o sześć punktów wyprzedza Vinetę Wolin i siedem Bałtyk Gdynia

Wiadomo też, że pierwszy pojedynek barażowy w tej parze odbędzie się na stadionie zespołu z Pomorza, a pisząc dokładniej będzie to w sobotę o godz. 15. Drugie starcie zaplanowano na środę 15 czerwca o godz. 17.

Warto odnotować, iż w pozostałych parach zagrają: mistrz grupy dolnośląsko-lubuskiej (aktualnie Górnik Wałbrzych) z mistrzem łódzko-mazowieckiej (Sokół Aleksandrów Łódzki), najlepsza drużyna zestawienia małopolsko-świętokrzyskiego (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) z najlepszą ekipą z kujawsko-pomorsko-wielkopolskiego (Jarota Jarocin) oraz triumfator III ligi lubelsko-podkarpackiej (Motor Lublin) ze zwycięzcą podlasko-warmińsko-mazurskiej (Olimpia Elbląg).

Więcej o: