Sport.pl

Odra Opole gra w środę by przybliżyć się do II ligi

Odra Opole i reszta drużyn z opolsko-śląskiej III ligi podczas piłkarskiej wiosny 2016 ma w terminarzu tylko jeden termin gdy walczą wspólnie o punkty w środę. I ten dzień nadchodzi właśnie dziś. A jest to tym bardziej istotne, że zarówno lider grupy jak LZS Piotrówka zagrają u siebie,.
Opolanie na swoim stadionie podejmą nieobliczalną ekipę LKS Czaniec. Rywal broni się przed spadkiem, ale na wyjazdach spisuje się znacznie lepiej niż u siebie. Niebiesko-czerwoni z kolei już za sobą mają chyba "mały kryzys", gdy to w dwóch meczach dwa razy bezbramkowo zremisowali. Ostatnio łatwo wygrali 3:0 i to poza swoim obiektem.

Bielsko-Biała goni

Ta kolejka jest ważna także w kontekście walki o pierwsze miejsce, gdyż wyjazdowe pojedynki czekają kluby z Bielska-Białej, które jako jedyne jeszcze przeszkodzić w Odrze w wygraniu ligi. Wicelider Rekord gra z LKS-em Bełk, a będący tuż za nim BKS Stal zmierzy się z Ruchem II Chorzów. Pierwszy z tych zespołów traci do podopiecznych Jan Furlepa osiem punktów, drugi dziewięć, ale ma jeden mecz zaległy, a gdy go wygra to tych "oczek" będzie sześć i w dodatku podejmuje jeszcze nasz zespół 15 maja.

LZS i Ruch też walczą

Początek środowego spotkania przy ul. Oleskiej o godz. 19. 90 minut wcześniej na boisko wybiegnie natomiast LZS Piotrówka goszcząc rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Team z powiatu strzeleckiego wygrał dwa ostatnie mecze z rzędu, ale na utrzymanie się już nie ma co liczyć.

O tej samej porze zagra nasz trzeci reprezentant na tym poziomie, czyli Ruch Zdzieszowice, który jedzie do Zabrza na pojedynek z zapleczem Górnika. Jeśli Zdzichy myślą o zachowaniu ligowego bytu muszą w tym spotkaniu zwyciężyć.

Więcej o: