Sport.pl

Odra Opole coraz bliżej barażów o II ligę!

Odra Opole w sobotnie popołudnie pewnie pokonała na wyjeździe, w derbach regionu, LZS Piotrówka 3:0. Umocniła się przy tym na pierwszym miejscu tabeli grupy opolsko-śląskiej III ligi.
A to także dlatego, iż jej największy rywal do wygrania zmagań czyli BKS Stal Bielsko-Biała tylko zremisował z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Opolanie jednak długo nie mogli być pewni wygrania, gdyż świetnie spisywał się golkiper rywali Paweł Grzywa. Wynik otworzył dopiero w 65. minucie gry Marcin Niemczyk, a co ciekawe zdobył bramkę niejako z użyciem poprzeczki, bo sam dopadł do piłki, która się od niej odbiła po jego strzale.

Kwadrans prze końcem gry ładna akcja opolan. Waldemar Gancarczyk wymienił podanie z Mateuszem Perońskim i huknął nie do obrony. Ten sam zawodnik ustalił wynik gdy pewnie wykorzystał rzut karny po faulu na Bartoszu Włodarczyku.

Odra zagrała w składzie: Kleemann - Trznadel, Kiercz, Peroński, Brusiło, Wepa, Ałdaś, W. Gancarczyk, Sypek, M. Gancarczyk, Wolny.

Ważne zwycięstwo także Ruchu Zdzieszowice, który broni się przed spadkiem. Pomarańczowo-czarni rozbili bowiem w Rudzie Śląskiej Grunwald 4:0. Kapitalny mecz zanotował Krzysztof Zaremba zdobywając hat tricka, a jednego gola dodał w doliczonym czasie gry Karol Wanat.

Więcej o: